OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Hloh obyčajný

 

  • Hloh obyčajný (Crataegus oxyacantha) 
     
    Výskyt : rastie na stráňach a okrajoch lesa.

    Kvitne : od mája do júna.

    Zber : zbierame biele kvety alebo bielo kvitnúce bylinné konce konárov (bez drevnatých častí), čiže listy s kvetmi, prípadne len samé listy, ako aj zrelé červené plody, všetko len z divorastúcich rastlín. Sušíme pri teplote do 35 stupňov. Uchovávame dobre uzavreté a chránime pred svetlom a vlhkom.image

    Úžitok : Osoží pri srdcových ochoreniach, predovšetkým pri stareckom srdci, začínajúcej srdcovej slabosti a nedostatočnom prekrvení srdcového svalu. Je vhodný pri rehabilitácii po infrkte myokard a liečbe klimanterických potiaži.

    Požitie : 

    Prostriedok na ochranu a posilnenie srdca. : Čajovú lyžičku usušených kvetov alebo listov zalejete v šálke vriacou vodou. Necháte štvrť hodiny vylúhovať, preceďte a osladte medom. Denná dávka - 3 až 4 šálky.

    Tinktúra : ZDobré umyté plody hlohu (môžu byť aj sušené) v pomere asi 1 ku 10 dáme do 40-50% liehu macerovať na 14 dní. Uzavretú nádobu uložíme na teplé miesto a občas ňou potrasieme. Po prefiltrovaní a miernom vytlačení plodov dáme tinktúru do flačtičky z tmavého skla s dobrým uzáverom. Pri ťažkostiach užívame 10-30 kvapiek, ktoré zapíjame vodou alebo minerálkou. Tinktúra je výborným prostriedkom proti vysokému krvnému tlaku a pri ťažkostiach (návaloch) v klimantériu.

Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52