OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

adulár

mesačný kameň, adulár
 
Adulár alias mesačný kameň je odrodou živca, silikátu sodíka a vápnika s mliečne modrým sfarbením .
 
Je symbolom lásky a jednoty emócie a rozumu. Otvára vlastne citové vnútorné bohatstvo.  Tiež sa považuje za kamienok nových začiatkov. 
 
Je silne spojený s mesiacom a intuíciou. Najsilnejšie tento kameň pôsobí na utíšenie rozbúrených citov.
 
Mesačný kameň vyťahuje na povrch veci uzavreté dosiaľ v podvedomí. Zvyšuje intuíciu a empatiu. Vyvoláva zrozumiteľné živé sny, najmä v dobe splnu.
 
Adulár  sa  používa na zvyšovanie duševných schopností a rozvíjanie vešteckého umenia. Dá sa nosiť ako prívesok dodávajúci odvahu prijímať duševné dary.
 

Na duševnej úrovni mesačný kameň ukľudňuje prehnané reakcie na emotívne situácie. Je nabitý ústretovou, pasívnou, ženskou energiou. Udržuje v rovine mužskú a ženskú energiu a pomáha mužom, ktorí sa chcú dostať do kontaktu so ženskou stránkou svojej osobnosti. Funguje ako dokonalá protilátka pre všetkých mužov typu "macho" a pre prehnane agresívne ženy.

Mentálne otvára mesačný kameň myseľ náhlym a iracionálnym podnetom. Treba ale pamätať na to, že rozhodne nepomáha vyvolávať ilúzie v súvislosti s najrôznejšími túžobnými očakávaniami.
V citovom živote uhladzuje mesačný kameň narušenú citovú stabilitu a napätie. Celkovo ukľudňuje emócie a zvyšuje citovú inteligenciu. Ak sa položí na solar plexus, upozorní na už nefungujúce spôsoby správania v citovom živote, ktoré je vďaka tomu možné preskúmať a odstrániť. Mesačný kameň prináša hlboké citové zotavenie.
 
Hojí tiež problémy hornej časti zažívacieho traktu, ktoré sú spojené s citovým napätím. Na telesnej úrovni mesačný kameň ovplyvňuje ženský reprodukčný cyklus a znižuje nerovnováhu a napätie spojené s menštruáciou. Je prepojený s epifýzou, udržuje v rovnováha hormonálny systém, stabilizuje nerovnováhu telesných tekutín a pomáha naladiť vnútorné biorytmické hodiny. Pomáha v prípadoch šoku a dá sa použiť na ukľudnenie hyperaktívnych detí.
 
DRUHY:
 
Dúhový adulár  navyše podporuje sebavedomie a intuíciu a zvyšuje náš súcit a súzvuk s okolím. Posilňuje našu energetickú obálku, auru. Prináša šťastie v našich počinoch.
Žltý adulár v sebe kombinuje energiu Slnka a Mesiaca. Pomáha pri spájaní a vyrovnávaná protipólov a pri akceptovaní vecí, ktoré ostro protirečia našim hodnotám. Pomáha nám akceptovať sa takých, akí sme, a tým nám prináša mier duše. Z čakier sa spája so solárnym plexom, srdcovou a hrdelnou čakrou.
Modrý adulár spája sakrálnu čakru s Tretím okom a korunnou čakrou a robí nás emocionálne vyváženými a dodáva nám istú gracióznosť v prejave.
Sivý adulár pomáha lepšie absorbovať energiu iných kameňov tým, že odstráni existujúce blokády.
Oranžový/broskyňový adulár zvyšuje pôsobenie iných kameňov na organizmus, ale sám o sebe je slabší ako biely adulár.
Biely adulár vyvažuje jinovú a jangovú energiu, ak ho nosíme osve; v spojení s inými kameňmi posilňuje ich účinok na nás.
 
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52