OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

antimonit

 

ANTIMONIT
 
Antimonit sa  vyynačuje svojou svetlo šedou farbou a kovovým leskom.
 
Známy hlavne pod meno Stibnit.
 
Talianski baníci  v Toskánsku označovali stibnit na základe jeho čierneho lesku za "minerale diabolico", čiže diabolský minerál.
 
Je zložený z kosoštvorcových prizmatických kryštáľov.
 
Dodáva nám duševnú rovnováhu. Je kameňom nových začiatkov.
 
Uzemňuje nás. Poskyuje odolnosť a pomáha kontrolovať svoje emócie.
 
Využíva sa k meditáciam. Blahodarne pôsobí proti vyrážkam, ekzémom. Ovplyvňuje vylučovanie toxínov. Odstraňuje zápaly, nádchu, chrípku a osípky. Upokojuje kožné ochorenia, pretrvávajúce svrbenie. Podporuje hojenie rán. Upokojuje nevoľnosť a žalúdočné ťažkosti.
 
Pomáha nám robiť zásadné zmeny v našom živote a dokáže zablokovať pochybnosti.Pomáha nám spoznať, čo je pre nás vhodné a dobré a čo nie.  
Vo vzťahoch nám dáva väčšie pochopenie pre partnera i pre to, ako možno vzťah zlepšiť. Dodáva nám výdrž a činorodosť vo vzťahoch.
 
Zmierňuje naše obavy zo skúmania neobvyklých vecí a sveta energie a iných bytostí.Pomáha nám zbaviť sa pocitu nehybnosti a nepružnosti. Ukotvuje nás a dáva nám pocit vnútorného kľudu. Umožňuje nám spirituálne sa otvoriť aj priamo zo stavu plného vedomia.
 
 
Pri zhmotňovaní finančných prianí je dobré kombinovať stibnit so  Sodalitom, ktorý nám pomôže urobiť rozumné rozhodnutia.
 
 
Je toxický - je príbuzný s arzénom a desaťkrát jedovatejší ako olovo.Keď sa antimón dostane do krvi, zabíja. Žalúdok a črevo ho však vstrebávajú ťažšie a pri požití vyvoláva hlavne napínanie na zvracanie.
 
http://www.mineral.cz/image/200511031459_antimonit1_m.jpg
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52