OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

topás

TOPáS
 
Topás sa zaraďuje medzi dvanásť najznámejších drahých kameňov sveta a je cenený pre svoju dokonalú priehľadnosť.
Topás môže byť bezfarebný, žltý až hnedý, ale aj červený, zelený, modrý, či ružový, ktorý je najcennejší, ale v prírode ojedinelý.
V šperkovníctve má svoje tradičné postavenie ako ušľachtilý kameň klenotníkov. Svoje pomenovanie zrejme dostal podľa sopečného ostrova v Červenom mori Topazos (v súčasnosti ostrov Zebirget). V sankriste zase slovo ,,tapas" znamená oheň.
Zaraďujeme ho medzi najtvrdšie prírodné minerály a podľa Mohsovej stupnici tvrdosti zastáva ôsmu priečku (diamant má desiatu). Tento klenot je veľmi citlivý na rozbitie, stačí malý náraz a môže sa rozštiepiť.
Topaz je ochranný kameň proti všetkým druhom negativity. Mierni strach, zlosť a depresie. Zabraňuje námesačnosti a nočným morám.
Prináša radosť a hojnosť, upevňuje zdravie, zameriava energiu tam, kde je to potrebné, upokojuje, dobíja, motivuje, prináša pravdu a odpustenie, tiež priazeň osudu zabezpečujúce úspešné
dosiahnutie stanovených cieľov. Je kameňom lásky, majiteľovi pomôže byť otvorený a dosiahnúť vnútornú múdrosť. Je vhodný pre umelcov.
topás
 
 
Má vynikajúci chladiaci účinok. Odháňa nočné mory. Upozoňuje na jedy a chráni pred náhlou smrťou.
Ak ho nosia muži Topáz im zabezpečí, že sú pre opačné pohlavie príťažlivejší a inteligentnejší.
A už žien podporuje plodnosť a šťastie.
Je obzvlášť vhodný na odstraňovanie nosno-ušno-kŕčnych zápalov, pri trombóze a hemoroidoch. V Arabských štátoch ho lekári, odporúčajú na liečbu mentálnej anorexie. Lieči málomocentsvo a očné neduhy.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52