OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

tyrkys

 

tyrkys
 
Jeden z modrých šamanských kameňov. Farebne sa pohybuje od nebesky modrej  cez modrozelenú až po zelenú, niekedy s hnedými i žltými odtieňmi.
Za svoju farbu vďačí tyrkys medi, železu a alumíniumfosfátu. Často ho pretínajú tenké cievy striebra, zlata alebo pyritu. Hovorí sa, že najkrajší je ten tyrkys, pri ktorom vidno vzorku z matičného kameňa.
 
Tyrkys používali už Egypťania a nazývali ho kallait. Turci verili, že chráni kone pred prehriatím a pádom a priväzovali si ho na postroje. Indiáni verili, že ak ho priviažu k luku, stanú sa z nich vynikajúci strelci. Stará Arabi ho volali "fayruz", teda "šťastný kameň". A legenda hovorí aj to, že ak človek pôjde na kraj dúhy a bude kopať v zemi, nájde tyrkys.
Mystické vlastnosti:
Tyrkys spája v sebe energiu nebies s vedomím Matky
Zeme a každú energiu privedie na vyššiu úroveň. Pomáha nám spirituálne sa naladiť na vyššie energie, čistí a lieči, ochraňuje pred psychickým útokom i pred vplyvmi znečisteného prostredia, čím podporuje dlhovekosť.
Upokojuje myseľ, vyvažuje extrémne výkyvy nálad, vzpružuje pri vyčerpaní. Pomáha nám vymaniť sa z komplexu "obete" a prebrať zodpovednosť za to, čo sa s nami deje.
Ochraňuje pred prílišnou precitlivelosťou na vonkajšie vplyvy.
 
Mení farbu, ak osobe, ktorá ho nosí, hrozí nebezpečenstvo alebo ak potrebujespirituálnu očistu.
Počas hlbokej meditácie nás kotví a udržiava naše vedomie bdelé a pomáha nám kontaktovať svet duchov. Zlepšuje psychickú bdelosť i spirituálnu bdelosť a pomáha pri verbálnej i neverbálnej komunikácii a pri automatickom kreslení.
 
Pomáha nám objavovať krásu v iných i v sebe samých. Dodáva tomu, kto ho nosí, vnútornú žiaru.
Dáva silu a odvahu počas vízií alebo kontaktu s duchmi alebo pri astrálnom putovaní. Pomáha nám odhaliť, ako si samoustanovenými obmedzeniami vytvárame svoj vlastný osud.
Tyrkys je posvätný kameň vo väčšine šamanských kultúr. Šamani ho používajú na vyvolanie dažďa (pričom ho držia v tečúcej vode) alebo ako ochranu pri prekonávaní nebezpečnej vody alebo pri pochodoch za búrky a blesku.
 
 
Posilňuje a vyvažuje všetky čakry. Lieči blokády z minulých životov na úrovni
hrdelnej čakry
(teda nevyslovené emócie), otvára, ošetruje a lieči strachy a zármutok z minulých životov.
 
Liečiace vlastnosti:
Je to jeden z majstrov-liečiteľov, vydávajúci očistnú energiu a rozpúšťajúci negatívnu energiu. Výborne sa dopĺňa s chryzokolom a najlepšie funguje osadený do striebra.
Pomáha regenerovať poškodené väzivo, zlepšuje zásobovanie svalstva živinami,zmierňuje bolesti hlavy, uší a zubov. Pomáha liečiť problémy so zrakom. Zvyšuje ohebnosť a obratnosť končatín, zlepšuje pohyblivosť v prípade artritídy, pomáha pri strate rovnováhy následkom sklerózy multiplex alebo obrny a pomáha potlačiťzačínajúce epileptické záchvaty alebo detské kŕče.
Znižuje prekyslenie a pomáha pri reume, dne, problémoch so žalúdkom a vírusových infekciách. Detoxifikuje a pôsobí protizápalovo.
Regeneruje mozog a stimuluje mozgovú činnosť.
Pomáha zmierniť problémy s pokožkou, zamedzuje prílišnému rastu ochlpenia a pomáha pri hormonálnych nerovnováhach, ktoré za tým obvykle stoja.
 
Pre milovníkov zvierat je tyrkys ten pravý kameň, ak treba liečiť štvornohých miláčikov- hlavne ak ide o svaly, kostru, kožu a ochlpenie alebo pazúriky a kopýtka. Je to majster-liečiteľ pre kone: stačí dať do stajne kúsok tyrkysu (mimo dosahu a "dožeru" koní) a koňom sa okamžite začne dariť. Preto je tyrkys vynikajúci kameň pre všetkých, ktorí majú do činenia s koňmi a zvieratami (veterinári, ošetrovatelia a pod.), ak si zadovážia dostatočne veľký kus tyrkysu a nosia ho pri sebe. Výnimku tvoria len morské ryby a cicavce ako delfíny, veľryby, ale aj obojživelníky a plazy. 
ttt
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52