OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

zafír

 

za
 
 

V staroveku bol považovaný za kameň najvyššej duchovnej hodnoty. Od 6. storočia zdobí tmavomodrý zafír prstene kardinálov, ktorým má pomôcť vyjasniť rozum, očistiť srdce a posilniť vieru.

Zafír je kameňom viery a duchovnej čistoty. Nájdeme ho v širokom spektre farieb modrej, fialovej, modrofialovej, žltej niekedy prechádzajúc do oranžovej, či dokonca ako číri.

Neutralizuje zmätok, ilúzie, ktoré stoja v ceste k poznaniu, že sme narodení a žijeme z vôle Božej, ktorá je bezčasová a večná. Pripomína nám existenciu vyššej sily, než sú naše priania, vôľa či prianie postaviť sa osudu. Ak sa pokúsime s nimi dostať do súladu, dosiahneme svoje ušľachtilé ciele ľahšie a bezpečnejšie.
 


Hlboká modrá zafíru očisťuje, oduševňuje, lieči. Zafír pomáha odhaliť pravdu a ilúziu. V psychickej oblasti nás zafír učí nestrácať hlavu, keď nás prepadne hnev, brzdí v nás nedočkavosť. Je to kameň koncentrácie. Uchováva stály vnútorný pokoj mysle.

Podľa starých aj novodobých poznatkov má zafír širokú škálu uplatnenia pri liečení najrôznejších porúch a ochorení. Znižuje teplotu, vysoký krvný tlak, čistí krv, utišuje bolesti a krvácanie. Ak ho položíme na čakru srdca a hrdla, zmierňuje astmu, v čakre čela zabraňuje závratom, nevoľnosti, nadmernému poteniu. Prikrvácaní, nádorových a vredových ochoreniach prikladáme vyčistený kameň priamo na postihnuté miesta. Jeho ukľudňujúca modrá pozitívne vplýva pri nespavosti.
 
troml
 
 
 
Na lačný žalúdok je možné užiť zafírovnú vodu - cez noc necháme kamienok zafíru "vylúhovať" vo vode. Táto voda detoxikuje organizmus, prečisťuje obličky, žlčník, znižuje krvný tlak Zafírová voda sa používa aj v kozmetike - spevňuje nechty, lieči nečistú pleť a pôsobí proti vypadávaniu vlasov.

Asterický (hviezdnatý) zafír má rovnaké vlastnosti ako modrý zafír, je však priezračnejší. Dá sa preto použíť pri silných bolestiach a pokročilejších chorobách.
 
 
zafír
 
 
Zafír oranžovej farby, nazývaný aj podparádča (v preklade leknový kvet) podporuje funkciu žliaz, psychicky pomáha pri poznávaní vlastného ja.
 
Pri nákupe napríklad modrého zafíru, musíme sledovať aj intenzitu modrej farby. Cenovo je najnáročnejší ten, ktorý nie je ani veľmi svetlý, ale ani príliš tmavý. Zafír má tendenciu byť čistejší ako rubín, ale tak isto jemné hodvábne inklúzie môžu ešte zvýšiť jeho cenu. Zafír podobne ako rubín, môže vytvárať hviezdicový efekt. Ako najkrajší zamatovo modrý sa považuje zafír z Kašmíru.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52