OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

magnetit

 

MAGNETIT
 
Magnetit: je bežný oxid.Má železno čiernu farbu a rovnakú farbu má aj jeho vryp. Magnetit je nepriehľadný minerál s matným alebo kovovým leskom.
 
Tvorí sa vo vyvretých horninách, ale aj v žilných a metasomatických ložiskách. Je typickým minerálom vysokoteplotných podmienok. Môže vznikať aj v sedimentoch za nízkych teplôt.
 
Starí Gréci ho nazývala ako magnetizmus. V čase industrializácie ho pomenúvali ako magnet alebo magnetovec.
 
 
Magnetit je symbolom vitality a sily vôle. Ochraňuje.
 
Je obdarený silnú pozitívnu aj negatívnu polaritou.Funguje též jako uzemňovací kámen.Funguje tiež ako uzemňovacie kameň. Mimoriadne pomáha pri liečbe zranení v športe - uľavuje od bolesti. Pôsobí protizápalovo av duševnom živote potláča strach, úzkosť a zlosť.
Dáva schopnosť sústredene myslieť, tíši nervozitu a rozčúlenie.
Kameň priťahuje blesky a je nevhodné ho nosiť pri sebe v čase búrky, nosí aj zlé sny (neumiestňovať k lôžku alebo do spálne), používa sa proti urieknutiu. Prináša čisté vedomie, jasný rozum, koncentráciu. Pomáha pri kĺbových ochoreniach, hypotenzii, pľúcnych zápaloch, črevných ťažkostiach, slabosti močového mechúra a zraku.
 
 
Pomáha najmä v prípadoch napätia,pri riešení vnútorných blokád, rozlišovať  čo je pre nás dobre a čo nie.  Prináša teplo, a preto z hľadiska psychologického je vhodný pre relax. Poskytuje emocionálnu rovnováhu. Vyrovnáva bioenergetické prúdy. Umožňuje nám lepšie sa duchovne uvoľniť a žiť šťastnejšie a beztarostne.
 
 
V stredoveku  sa ním overovala manželská vernosť u žien. Prikladaním do postelí.
 
MAGNETIT
 
 
 
Čistí krv, zastavuje krvácanie, lieči spodnú časť chrbitce, dnu, reumu.  Harmonizuje potrebu hladu a smädu.  Reguluje hladinu cukru v krvi.  Rozpúšťa kŕče napríklad ischias, na nohách, krku.  Pôsobí proti poteniu a absorbuje nepríjemné telesné vône.
 
Na základe svojich magnetických vlastností má harmonický vplyv na Hypotalamus. Napomáha obnove buniek a urýchľuje čistenie organizmu.
 
Odporúča sa umiestniť na oblasť tretieho oka.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52