OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

kalcit

 

kalcit
 
Kalcit je  kameň rozhodnosti a sebadôvery odstraňuje predsudky, bojuje s lenivosťou, upokojuje myseľ, zmierňuje stres, posiluje pamäť a intuíciu.
 
Podporuje sebadôveru, rýchle reakcie, rozhodnosť, schopnosť prekonávať prekážky a dosahovať vytýčené ciele.
 
 
 
 
Kalcit posiluje kosti, kĺby, imunitný systém. Podporuje hojenie rán, mierni zažívacie potiaže, kožné problémy, reguluje látkovú výmenu, čistí pleť.
 
Snaží sa zharmonizovať našu citovú rovinu, pôsobí proti depresiám a migrénam.Otvára nás životu a podporuje ochotu nadväzovať kontakty. Je to výborný kameň na meditáciu.
 
Existujú rôzne druhy:
 
 

Ružový kalcit - MANAGANO
 
image
 tento kameĎ srdca nás spája s ríšou anjelov, spolu s nimi nás dokáže zbaviť smútku a strachu, starých tráum a negatívnych zážitkov. Láskyplne prekonáva odpor v nás a lieči naše srdiečko nepodmienečnou čistou láskou, upokojuje našu nervovú sústavu a dovolí nám s láskou sa prijať takých, akí sme naozaj. Aj s našimi chybami a bolesťami, náladami a nie vždy najpríjemnejšími vlastnosťami. 
 
Kalcit zelený
 
5
 je kameňom bezpodmienečnej lásky, duševnej rovnováhy, nádeje a čistých emócií.
Pomáha pri pocitoch nepokoja, výbušných emóciách hnevu, dodáva nám silu pri rozpúšťaní starých a nepotrebných myšlienkových foriem, ktoré sa objavujú pri prekonávaní starého spôsobu myslenia a konania.
Pomáha pri spresneniu a usporiadanie myšlienok.
V centre srdca, kde je jeho vplyv najsilnejší, vstrebáva staré emócie a zdravé prebúdza a posilňuje.


Používa sa na : útlm nadbytočnej energie, reguláciu srdcového rytmu a nepravidelného krvného tlaku, zníženie teplôt a horkokrvnosti, pomoc pri pečeňových a žlčníkových ťažkostiach, nepokoj, zlosť, kostnej neduhy, zápaly, popáleniny, nádorové ochorenia pľúc, nadmerné potenie, pravidelné pitie kalciové vody preventívne zabraňuje vzniku nádorových ochorení pľúc.
 
 
Kalcit modrý
imagePosilňuje sebavedomie a vôľu uskutočniť predsavzaté ciele. V centre hrdla nám pomáha obhájiť svoje názory, nájsť presvedčivé slová a formulácie. Okrem pozitívneho vplyvu na stavbu kostí, pleť a zubnú sklovinu, reguluje a lieči funkciu štítnej žľazy. Masážou lešteným kalcitom odstránime tuhnutie šije a kŕče.Kalcit modrý
 
Posilňuje sebavedomie a vôľu uskutočniť predsavzaté ciele. V centre hrdla nám pomáha obhájiť svoje názory, nájsť presvedčivé slová a formulácie. Okrem pozitívneho vplyvu na stavbu kostí, pleť a zubnú sklovinu, reguluje a lieči funkciu štítnej žľazy. Masážou lešteným kalcitom odstránime tuhnutie šije a kŕče.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52