OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

ametyst

ametyst
 
 
Ametyst je mocný kameň so silnými spiritiuálnymi vibráciami s extravagantnou fialovou farbou. Je kameňom duchovnej očisty a meditácie. Pomáha pri veštení.
 
Jeho meno pochádya z gréčtiny "ametusios" - ten, ktorý nie je v opojení!
 
Už po tisícky rokov je vyhľadávaným a uznávaným kameňom pre cirkevné a svetské veľmože.
 
Je jedným z dvannástiach drahých kameňov z Apokalypsy.
 
 
 
 
 
Bráni nositeľa pred psychickými útokmi, pretože ich energiu premieňa na lásku.Keď ho umiestnime vedľa osoby so zlými úmyslami, vybledne. Je blahodárny na myseľ, ktorú dokáže ukľudniť a povzbudiť. Priaznivo pôsobí na schopnosť rozhodovania, posiľuje zdravé racionálne uvažovanie človeka.
 
Ponúka ochranu proti opilstvu a eliminuje chuť na alkohol. Ametyst podporuje činnosť endokrinného systému, upravuje metabolizmus, detoxikuje organizmus, posiluje imunitný systém. Mierni problémy dýchacích ciest, zažívacieho traktu, kožné problémy, bolesti hlavy a nespavosť.Nastoľuje zmysel pre spravodlivosť a čestnosť.
 
Ametyst možno umiestniť na tretie oko, aby povzdudil jeho činnosť. Pokiaľ u seba máte ametyst počas spánku, môžete sa dočkať zážitkov spojených s pobytom mimo tela. Premieňa nižšie energie na vyššie vibrácie duchovnej a éterickej ríše.
Na najjemnejšej úrovni udržuje ametyst rovnováhu medzi telesným, duševným a emocionálnym telom, a súčasne zaisťuje ich prepojenie. Čistí auru. Podnecuje činnosť krčnej a korunnej čakry.
Ametyst dokáže stabilizovať duševní stav, no nemal by sa používať v prípadoch paranoje alebo schizofrenie.
 
Blahodárne pôsobí na črevá, kde reguluje stav črevnej flóry, odstraňuje parazity a zlešpuje vstrebávanie vody. Zmierňuje bolesť hlavy a uvoľňuje napätie. Lieči nespavosť a zaištuje kľudný spánok. Posilňuje silu vôle a schopnosť stanoviť si reálne ciele.
 
Pomáha pri tumoroch, paralýze a odpadávaní. Ochraňuje pred onemocneniami krvi. Zmierňuje
artritídu.
 
Priaznivo pôsobí proti anémií, kožných ochorená, bolesti hlavy, migréne, bolesti-súvisiace s nervami, epilepsii. Stimuluje metabolizmus, pomáha s dyslexiou, hystérii, bodnutiu hmyzom, kliešťom a pri uštipnutí hadom. Tlmí nadbytočné žalúdočné kyseliny.
 
Ak trpíte kŕčovými žilami je fajn ho priložiť priamo na ne, je všeobecným liekom na utlmenie bolesti.  Migréna sa lieči Ametystom nasledujúcim spôsobom:
 
- ľahnite si, zavrite si oči a priložte Ametyst na 15 až 30 minút na tretie oko
 

http://www.linasjewelry.com/amethyst2.jpg...

Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52