OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

tanzanit

 

TANZANIT
 
Meno dostal podla krajiny pôvodu, objavil ho iba v roku 1967 Manuel de Souza, volali ho bláznivý Manuel.
 
Tanzanit najskôr považovali za zafír a neskôr za olivín. Až Gemologický inštitút v USA / GIA / určil, že sa nejedná ani o jeden s týchto drahokamov. Toto potvrdili aj ďalšie gemologické inštitúcie.
 
Tanzanit je vzácny a prekrásny drahokam, nachádza sa iba v Tanzánii.
 
Sfarbenie sa pohybuje od tmavšej modrej, cez modrofialovú, až svetlejšiu pastelovo modrú. U brúsených drahokamoch je niekedy možné sledovať žltozelené záblesky.
 
Tepelná úprava je u tohto drahokamu veľmi častá, vytvára krásnu sýto modrú farbu.
Medzi obľúbené drahokamy sa tanzanit dostal hlavne vďaka spoločnosti Tiffany & Co, ktorá ho hojne osádzala do svojich šperkov. Tvrdosť 6,5 však naznačuje, že tanzanit nepatrí medzi zvlášť odolné šperkové drahokamy.
 
Rozširuje naše vizionárstvo, zlepšuje schopnosť meditovať a znásobuje našu kontrolu nad vlastným životom. Zvyšuje spirituálne vedomie.
 
Tanzit prezývame ako kameň workoholikov, pretože pomáha uvoľniť a brať veci menej vážne. Rozptyľuje a transmutuje negativitu, čo znova môžem potvrdiť - odkedy ho nosím, mám menej emocionálnych výkyvov a prestala som si spústu nepríjemných vecí až tak pripúšťať. Vďaka tejto vlastnosti nám dopomáha k úspechu vo všetkých oblastiach života. Zbavuje nás stresu, podporuje sebaovládanie, uvážlivosť a harmóniu, čím otvára naše srdce pre potrebné zmeny.
 
tanzanitt
 
Spája v sebe všetky aspekty komunikácie a psychických schopností a pomáha nám začať vnímať jemnohmotný svet, hlavne jeho energetické prepojenia. Navyše nám poskytuje bezpečnosť a ochranu pri všetkých psychických aktivitách, pretože otvára kanál, ktorým sa tieto energie dostávajú do našej aury.
Pri umiestnení na Treťom oku otvára nielen Tretie oko, ale aj korunnú čakru a zlepšuje našu schopnosť jasnozrivosti a zhmotňovania predstáv do reálneho sveta, pretože integruje éterické priania a fyzickú realitu.
Zlepšuje nielen náš mentálny zrak a sluch, ale aj ich fyzické orgány.
Spája nás s éterickým svetom a vytvára v nás pocit spolupatričnosti k tomuto svetu, podpory a prepojenia.
 
Pomáha pozorovať sa a odhaľovať blokády alebo nevyhovujúce vzorce správania a presvedčení. Pri rozhodovaní nám pomáha zapojiť plne srdce a intuíciu a robiť čo najlepšie rozhodnutia v danom okamihu
 
Tanzanit sa používa na liečenie problémov s krivou chrbticou alebo vyskočenými platničkami.
Vďaka upokojujúcemu pôsobeniu je vhodný i pre stresom zapríčinené nemoci ako depresia, vysoký krvný tlak a problémy so srdcom.
Zdroje uvádzajú ešte aj liečenie sleziny, pankreasu a pľúc a blahodarný účinok na pokožku a vlasy. Melody navyše uvádza aj artritídu, dezorientáciu, dyslexiu.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52