OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

chalcedón

 

CHALCEDON
 
Chalcedón je mikrokryštalická modifikácia oxidu kremičitého a zvyčajne sa nachádza v obličkovitej forme. Jeho farba je veľmi premenlivá. Môže byť biely, modrý, červený, zelený hnedý aj čierny.
 
Dosť často sa umelo prifarbuje.
 
Vzniká v dutinách hornín rozličných typov, najmä v lávach. Veľká časť chalcedónu sa tvorí pri relatívne nízkych teplotách kryštalizáciou roztokov bohatých na oxid kremičitý.
 
Už od pradávna je chalcedón považovaný za kameň rečníkov. Kto naň dýchne a dotkne sa ho jazykom, bude vraj disponovať darom výrečnosti.
 
V Tibete platí biely chalcedón za symbol bieleho čistého kvetu lotosu.
Vyvoláva v nás schopnosti liečiť. Z týchto dôvodov sa nosil chalcedón už pred niekoľkými tisíckami rokmi ako talizman proti stavom slabosti, zádumčivosti a nespokojnosti.
 
Chalcedón zavesený na krku znamená silu a múdrosť. Upokojuje a vyrovnáva myseľ, napäté nervy a zoslabuje stav beznádeje a tlmí vzrušenie. Podporuje tvorbu mlieka u dojčiacich matek, zastavuje krvácanie a uľahčuje. Upokojuje myseľ, balzam na nervy.Znižuje precitlivenosť, popudlivosť a pomáha prekonávať príliš veľké napätie zapríčinené stresom. Preto je vhodný pre všetkých, čo ľahko znervóznia a dajú sa vyniesť z rovnováhy. Zlepšuje priebeh akejkoľvek negatívnej situácie.
 
 
http://www.arcis-minerals.de/images/3676.jpg
 
Uvádza telo, myseľ a ducha do vzájomnej harmónie. Je tiež liečivým kameňom ochrany, zvlášť na cestách, pohlcuje negativnú energiu a rozptyluje negativné myšlienky, zaháňa nočné mory a strach z tmy. Dodává krásu, sílu, energiu a prináša úspech vo všetkých rovinách. Prináša šťastie. Veľmi cenený kameň.
 
Chalcedón podporuje flexibilitu, takže vďaka nemu sa ľahšie prispôsobite podmienkam, ktoré  sa zmenili.
 
Liečitelia ho používajú pri problémoch s hlasivkami, chrapote a poruchách štítnej žľazy. Najvhodnejší je náhrdelník s chalcedónu, ktorý svojimi vibráciami pomáha zvládnuť spomínané problémy.

Využíva sa tiež k všeobecnému posilneniu tela, k odstráneniu melanchólie a pomáha znižovať teplotu. Nosiť chalcedón by mali aj diabetici.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52