OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

rubín

 

rubín
 
Rubín vďaka svojej červenej farbe patrí k jedným najvzácnejším drahokamom sveta.Názov pochádza z latinského rubeus - červený. Bol označovaný ako kameň holubičej krvi.
Môže mať aj rozličné farebné odtiene, od ružovej cez purpurovú až po hnedočervenú. Túto farebnú variáciu  spôsobujú prímesi chrómu a železa. Patrí medzi korundy podobne ako jeho brat zafír.
 
Ľudia v dávnych časoch mali silnú vieru vo veci nadpozemské. Verili, že drahokamy spadli vysoko z neba a sú darom Bohov. Preto k nim a ich nositeľom treba mať patričnú úctu. Nosenie kráľovskej koruny z drahých kameňov a rubínov prináležalo iba kráľom, ktorý boli najvyššími spojencami s duchovným svetom. Preto sa im aj v minulosti hovorilo osvietený kráľ, ktorý vládne spravodlivo z vôle Božej.
Človek musí byť pri jeho nosení opatrný, povzbudzuje k veľkým činom. V rukou vůdců jim dává velké schopnosti. V rukách vodcov im dáva veľké schopnosti.


    V rukách obyčajných ľudí přináša úspech, lásku a šťastie. Podľa niektorých  východných tradícií dává silu leva, nebojácnosť, slobodu orla  múdrosť krajiny. Na ruky ženy zaručuje plodnosť.
Posilňuje tiež niektoré negatívne znaky charakteru.
Akceptuje egoizmus, prirodzenú divokosť, nemilosrdnosť.
Majiteľovi sa môže stať osudným.


Lieči krvný obeh, zastavuje krvácanie, dáva dobrotu a veselosť, ostrosť pamäte, blahodarne pôsobí na srdcové ochorenia, pomáha dobrému spánku bez škaredých snov, chráni proti túžbam a melanchóliu, predlžuje čiaru života.
 
rubíny
 
 
 
Rubín, oheň srdca, inšpiruje lásku k pravde a múdrosti.
Rubín nám zvestuje, svoje viacnásobné polohy lásky - telesné i duchovné - môžu spolu existovať v harmónii.
Sexualita, ako výraz pôvodný kreatívne energie života, je rovnako plnohodnotná tvorivá sila ako duchovný.
Nepoznateľné modrá vnáša do ohnivého fyzického svetla červeno duchovnú žiaru.
Takto sa tu snúbi pozemské sa spirituálnym.
Lieči krvný obeh, srdce, horúčku, cukrovku a fóbie.
U žien lieči neplodnosť.
 
Priezračne červený rubín chráni pred nižšími duchmi a zlomyseľnými kúzlami. Patrí planéte Slnko.
Rubín symbolizuje oheň srdca, silu lásky a života, energiu spaľujúce všetko zlé.
Prepája rôzne hierarchie síl a citov - napr sexualitu ako základný tvorivú silu s telesnou láskou a túžbou po duševnom splynutí s milovanou bytosťou.
Vyvoláva tak celú búrku citov.
 
Ak láska zhasína, je schopný ju znovu rozdúchať, a to obojstranne. Posilňuje túžbu prežitia, uplatnenie, zaháňa smútok aj rezignáciu, a je tak mocným pomocníkom pri prekonávaní ťažkých chorôb a pooperačných ťažkostí.


Oživujúca energia rubínu nás nabíja novou silou a doslova ničí každú slabosť - duševnú i telesnú.
Aktivuje tvorbu krvi, najmä dbá na rovnováhu medzi červenými a bielymi krvinkami.Podporuje tak krvný obeh (prednostne posilňuje príliv čerstvej krvi do mozgu, a bráni tak jeho únave) i imunitný systém chrániaci nás pred infekciami.
 
Pomáha upraviť ťažkosti pri menštruácii.
Posilňuje intenzitu partnerských vzťahov - zapaľuje emócie, podporuje túžbu po pohlavnom styku, odstraňuje zábrany a je schopný povzbudiť aj posledné kvapôčky energie.Harmonizuje produkciu hormónov a reguláciou zažívanie bráni vzniku vankúšikov tuku.Priaznivý vplyv má aj na unavené oči, ktoré sa lepšie prekrví, a tým sa obnoví ich funkcia.
 
Povzbudzuje, zaháňa negatívne myšlienky, melanchóliu.
Prináša dobré zdravie, optimizmus, kľudné a premyslené rokovania a podporuje cieľavedomú aktivitu. Posilňuje činnosť srdca, mužnosť, upravuje krvný obeh a zaisťuje optimálnu štruktúru krvi.
Pomáha pri liečbe reumatických ťažkostí, žalúdočných neduhov. Reguluje srdce, zlepšuje trávenie, posilňuje silu vôle, vitalitu a opatrnosť. Ochraňuje pred potratmi. Spríjemňuje menopauzu
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52