OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

kryštál

 

KRI
 
Krištál  je kameň kameňov - negatívnu energiu odoberá a pozitívnou nás nabíja.
 
Kryštál krištáľu, ktorý bol kedysi ľuďmi považovaný za stuhnutú vodu či ľad sa pooužíval v náboženských a šamanských systémoch po tisíce rokov. Vzhľadom ku svojmu spojeniu s vodou, sa v mnohých častiach Pacifiku, vrátane Austrálie a Novej Guinei, používal na magické vyvolávanie dažďa. 
 
Bežne sa používal medzi severoamerickými Indiánmi, V Južnej Kalifornii boli objavené ním osadené kúzelné a obradné palice.
 
V mystike kryštál krištáľu symbolizuje ducha a intelekt ľudských bytostí.
 Ich používanie v liečení, zmenách vedomia a mágii ich spojilo s duchom Nového veku. 
 
Kremenný kryštál sa nosí tiež na utíšenie bolestí hlavy. Malý kryštál sa vkladá do ďasna na utíšenie bolesti zubov, na dobu, kým sa dostaneme k zubárovi. Zvykne sa držať v ruke, aby znížil horúčku.
Kryštál je možné položiť na bolestivú časť tela a ponechať ho tu, aby navrátil telesnému stavu rovnováhu a odstránil energetické prekážky, o ktorých mnohý prehlasujú, že spôsobujú ochorenie. 
 
Krištáľ je na celom svete považovaný za "mliečny" kameň. Pokladal sa na deti alebo ho nosili matky, aby zvýšili laktáciu a zaistili, že ich deti toto zakladne jedlo vstrebú.
 
q
 
 
Nosí sa u seba, na sebe, alebo uchováva doma pre ochranné účely. V štrnástom storočí sa do kremenného kryštálu vyrývalo spodobenie muža v brnení, držiaceho luk a šíp. Kameň chránil svojho nositeľa a miesto kde bol uložený.
 
Vnáša do duše jasno a čistotu. Nabíja nás neustále novou energiou a silou. 
Zbaví nás nespavosti a postará sa o príjemné sny, pokiaľ ho umiestnime na nočný stolík. Do snov vnesie jasno a pozitívnu energiu, ak sa v noci nachádza v našej blízkosti. Zneškodňuje tiež záporné zemské žiarenie a geopatogénne zóny.

Krištáľ vyrovnáva, čistí a chráni auru, odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie. Nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou. Lieči a zmierni bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania.
 
Je nositeľom čistého svetla, preto obsahuje všetky farby dúhy, a pôsobí na všetky čakry nášho tela.
Pomáha prečisťovať naše myšlienky, a odstraňuje energetické blokády, tiež podobne ako ametyst podporuje intuíciu a meditáciu.
Uloženie vhodnej kryštálovej drúzy do priestoru zjemňuje pôsobenie škodlivých geopatogénnych zón.
 
Pomáha nám správne sa rozhodnúť a odstraňuje vnútorné disharmónie.
 
Vyskytuje sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, a každý má svoje špeciálne využitie.
Napríklad trsy kryštálov /drúzy/ rýchle vysielajú silnú energiu na všetky strany, a pohlcujú negatívnu energiu z prostredia, môžeme na nich čistiť iné kryštály. Geódy, ktoré majú nasmerované hroty dovnútra, sústeďujú energiu v sebe a pomaly ju vysielajú do okolia. Slúžia tiež na ochranu a pomáhajú nám pri duchovnom raste.
Krištálové gule energiu zosúlaďujú a a vyžarujú rovnomerne do priestoru, okrem toho so svojimi kresbami a uzavreninami pomáhajú veštcom pri zisťovaní budúcnosti.
Číre kryštály kremeňa predstavujú symbol spojenia človeka s kozmickou najvyššou energiou. Na vyrastajúcom kryštáli máme väčšinou okolo 6 plôšok - prislúchajúcim k 6tim čakrám, vrchná plôška symbolizuje siedmu - korunnú čakru.
Kryštál s jedným hrotom sa často využíva na liečenie, pri uložení hrotu od tela odvádza negatívnu alebo prebytočnú energiu preč, pri otočení privádza liečivú energiu tam, kam ho nasmerujeme. Využívame to napríklad aj pri reflexnej masáži chodidiel, či celého tela.
Krištály s dvoma hrotmi vyžarú aj pohlcujú energiu na obidvoch koncoch súčasne, používajú sa najmä na odstraňovanie starých spôsobov myslenia a uložené na tretie oko posilňujú telepatiu.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52