OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

smaragd

 

smaragd
 
K najvzácnejším drahokamom patrí okrem diamantu zelená odroda berylu - smaragd (z gréckeho smaragdos = zelený). Svojou typickou zelenou farbou, ktorá je daná prítomnosťou chrómu a vanadu, sa často prirovnáva k jarným výhonkom trávy.
 
V prírode sa vyskytuje aj v odtieňoch modrozelenej a žltozelenej.
Najväčším problémom tohto klenotu sú praskliny a citlivosť na svetlo.
 
Ak sa čistý smaragd dostane z náleziska na vzduch, väčšinou sa zakalí a popraská. Preto sa impregnuje rastlinným olejom alebo priskyricou, aby sa zaliali jeho vnútorné trhlinky.
 
Niektorí ľudia tvrdili, že smaragd posilňuje zrak a chráni pred slepotou. Pri zápaloch očí sa do očných kútikov dávali malé smaragdové perly. Zachovalá písomná zbierka hovorí, že cisár Nero používal na sledovanie gladiátorských zápasov brúsený smaragd.

Dominikánsky učenec Albertus Magnus považoval smaragd za ochrancu nevinnosti. Tento drahokam dokáže vraj prezradiť neveru medzi partnermi, tým že zmení svoju farbu alebo praskne.
 
 
emerald
 
Podľa litoterapie smaragd posilňuje srdce a celý imunitný systém. Pomáha pri bolestiach hlavy, chrbtice, epilepsii, znižuje krvný tlak a zlepšuje zrak. Nové poznatky ukazujú jeho pozitívne účinky pri infekčných chorobách - chrípka, angína, hnačky a otravy. Prináša prosperitu.
 
Zbavuje nás negativity v živote. Je známy ako "kameň úspešnej lásky". Podporuje partnerstvá a domáce šťastie.
Pri umiestnení do  prostredia môže prispieť k pomoci pri upokojení emócií.To podporuje jednotu, úspešné vzťahy a priateľstvo. Udržuje rovnováhu v každom partnerstve.
Posilňuje pamät a stimuluje duševné schopnosti.
 
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52