OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

jaspis

 

jaspis
 
Podľa starých prameňov býva často označovaný za "Matku všetkých kameňov".
 
Jaspis sa oddávna spracovali ako drahé kamene.
Vyrábali sa z nich pečatidlá, drobná glyptika, rezané rukoväte, spony, ozdobné gombíky, držadlá.
Používal sa aj ako vynikajúci kameň na výrobu amuletov.
A vlastne rytím do nich sa zrodila nová technika šperkárstvo - glyptika, kde sa odkrývajú rytím jednotlivé farebné vrstvy a tak vytvárajú rôzne vzory.
 

Neustále vyžaruje oživujúci očistnú a ochrannú energiu.
Učí nás nezištnosti a skromnosti, daruje nám súcit, trpezlivosť a posilňuje našu dobrú vôľu.
 
 

Podporuje chuť k jedlu, chráni pred ťažkými snami, užíva sa pri zastavení najrôznejších krvácaní a liečbe ženských chorôb.
Spolu s karneolom bol červený jaspis v starom Egypte nazývaný krvou Isidino.
Často z neho býval zhotovovanie osobitný symbol, tzv vulva Isidis, pôvodný mystický symbol znovuzrodenia.Bol nosený ako talizman chrániaci pred čiernou mágiou.
 
Kladne ovplyvňuje liečbu obličiek a močového mechúra, pomáha pri liečení obličiek piesku a kameňov, v oblasti gynekologickej je účinný pri chorobách vaječníkov a vajcovodov, pri prekonávaní nevoľnosti v priebehu tehotenstva au pôrodu.


Vyniká pestrosťou farieb.
Dodáva telu energiu a pomáha pri vonkajšom a vnútornom vnímanie.
Pomáha pri liečení leukémie, zhubných nádorov a ako prevencia proti nim.
Červený jaspis zlepšuje čuch, tmavý chráni pred zlobou a nenávisťou. Kameň dlhovekosti.
Je v mnohých farebných odtieňoch, ktoré sa hodia na jednotlivé čakry.
 

O jeho pomoc môžeme poprosiť pri nevoľnosti, chudokrvnosti (zmierňuje nedostatok železa v krvi, najmä v spojení s hematit), depresiách, nechutenstvo, ekzémoch; zjasňuje myseľ a pochopenie.
Posilňuje pečeň a srdce.
Je kameňom, ktorý je vhodný na solar plexus, ochraňuje pred negatívnou energiou, zmierňuje nešťastie a prispieva k poznaniu príčin a následkov karmy, sprevádza do minulých životov a uvoľňuje spomienky, má rád vietor a vzduch, prievan.

Pretože mu bola v staroveku pripisovaná magická a liečiteľské sila, bol používaný ako ochrana pred závratmi, zvyšoval chuť do jedla, liečil ženské choroby a ochraňoval pred strašidlo a sklamaním v láske.


V liečiteľstve ho používame pri liečbe obličiek a močového mechúra, obmedzovanie krvácanie a tvorbu hemoroidov, zlepšuje funkciu žalúdka, čriev a pečene, údajne pomáha liečiť aj dnu.


Zodpovedá prvej základnej koreňovej čakre, pretože je schopný upozorňovať na negácie a strachy, ktoré majú sídlo v tejto čakre.
Meditácie a držanie tohto kameňa (najmä heliotropu) očisťuje a posilňuje fyzický potenciál.
 

JEDNOTLIVÉ DRUHY JASPISOV:

 
Jaspis červený - tromlovaný
Červený a brekciový jaspis
má projektívnej energiu, priradený planéte Mars a patrí elementu ohňa.
Je ochranným kameňom, odráža negativitu späť pôvodcovia, upokojuje rozbúrené city, uzemňuje energiu, napráva nepriaznivej situácie, pozvedává krásu a pôvab, prináša zdravie a silu, podnecuje základné čakru, znižuje horúčky, čistí obehový systém, pečeň, cievy, krv, odstraňuje bloky.
Škvrnitý a pestrý jaspis
má projektívnej energiu, priradený planéte Merkúr a patrí elementu vzduchu.
Dodáva kreativitu, pomáha na presadenie vlastných nápadov, podporuje imunitný systém, detoxikuje, regeneruje tkanivá.
.Jaspis hadí - tamblovaný
Zelený a oceánsky jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Venuši a patrí elementu krajiny.
Podporuje mentálne a emocionálne stavy druhých, uvádza do rovnováhy city a myseľ, odstraňuje depresie, učí nás žiť v súlade s prírodou.
Je kameňom zdravie, má silné liečivé účinky, podporuje uzdravovacie proces tela, lieči zažívací trakt a vylučovacie orgány, odstraňuje toxíny z tela, hoja zápaly, podporuje nervový a imunitný systém, bunkovú regeneráciu a obnovu organizmu hlavne pri najrôznejších nádoroch, zbavuje nočných môr a podporuje kľudný spánok.
Podnecuje srdcovú čakru.
Jaspis obrázok - masážny kameň
Hnedý obrázkový jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Saturn a patrí elementu krajiny.
Uzemňuje, podporuje sústredenie, prináša stabilitu a vyrovnanosť, vracia späť na zem tých, ktorí majú hlavu v oblakoch, odstraňuje geopatogénne zóny, vhodný na meditáciu, odhaľuje karmické príčiny súčasných udalostí, podporuje a rozvíja koreňovú čakru.
Podporuje imunitný systém, detoxikuje, lieči kožné problémy, pomáha skoncovať s fajčením.
Jaspis obrázkový - tromlovaný
Obrázkový jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Saturn a patrí elementu krajiny.
Je úzko spätý so zemou, podporuje a rozvíja koreňovú čakru, rozpráva pomocou svojich obrázkov posolstvo minulosti, vynáša na povrch potlačené pocity, vinu, nenávisť, lásku a prináša poučenie do ďalšej fázy života, prináša pokoj, odstraňuje strach, čistí obličky a podporuje imunitný systém .
Jaspis Mokait - náramok, sekaný
Mokait jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Saturn a patrí elementu krajiny.
Má červenú až tmavohnedú farbu s žltými a mliečnymi oválky, pripomínajúce kávu so šľahačkou.
Dodáva hlboký pokoj a rovnováhu v každej situácii, prináša túžbu po nových experimentoch a pomáha čeliť ich dôsledkom, ukazuje všetky možnosti a pomáha vybrať jedinú správnu, zmierňuje nervozitu a stres, stabilizuje telo, posilňuje imunitu, lieči zranenia, zápaly horných dýchacích ciest, uvoľňuje suchý kašeľ, aktivuje pečeň, slezinu a čistí krv.
Jaspis žltý - tamblovaný
Žltý jaspis
privádza pozitívnu energiu, vytrvalosť a porozumenie, toleranciu pri drobných nedorozumeniach v rámci medziľudských a partnerských vzťahov, ochraňuje na cestách a pri duševnej práci, dodáva energiu žľazám s vnútornou sekréciou, odstraňuje toxíny z tela, pomáha pri črevných ťažkostiach, lieči trávenie a žalúdok , povzbudzuje činnosť pankreasu a pečene.
Podnecuje činnosť čakry solar plexu.
Jaspis dalmatín - masážny kameň
Dalmatín jaspis
je béžový posiaty tmavými bodkami, mierni ukvapenost a neuváženost, učia rozvážnosti a trpezlivosti, pomáha nám dokonale poznať sami seba.
Lieči žalúdočné ťažkosti a kŕče, podporuje nervový systém a prináša zdravý a kľudný spánok.
Jaspis leopard - tamblovaný
Leopard jaspis
svojim vzhľadom pripomína kožu leoparda, učí nás vidieť a prijímať takých, akí v skutočnosti sme, podporuje imunitný systém, lieči zažívací a tráviaci trakt, podporuje činnosť žlčníka, pečene, obličiek a močového mechúra.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52