OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

malachit

 

MALACHIT
 
Malachit je známy a veľmi populárny medzi drahými kamenmi.
Jeho názov pochádza z gréckeho slova "Mallow", čo označuje tzv. zelenú bylinu. Je symbolom priateľstva.
 
Má svetlo-tmavo zelené pásiky, ktoré su tak výrazné, že Malachit hneď rozpoznáme od širokej ponuky kamienkov.
Svetlé a tmavé prúžky v ňom tvoria krásne obrazce. Ako keby nám pripomínali svetlo, ktoré sme kedysi dávno zo svojej mysle zapudili hlboko do nášho podvedomia.
 
Tento kameň nás učí zmieriť sa so skutočnosťou, že nie sme dokonalí, že aj my máme tienisté stránky osobnosti. Keď ich spoznáme a budeme ich korigovať, môžeme sa začať vyvíjať a rásť.  Je vhodný na meditáciu.
 
Učí nás aj k úcte samých k sebe, k láske k životu a ak lepšie porozumieme sebe, určite ľahšie pochopíme konanie svojich blízkych. Malachit je spätý s prírodou, prírodnými dejmi a procesom rastu. Prostredníctvom neho môžeme túto silnú prírodnú energiu čerpať.
 
Naladí nás na striedanie svetla a tmy, dávania a prijímania, na večný kolobeh, ktorí sa deje v živote. Podľa starých povier vraj voda vypitá z malachitovej čaše nám pomôže rozumieť reči zvierat. Práve pre vlastnosť, že veľmi podporuje rast, odporúčal sa malachit tehotným ženám a deťom. Prebúdza mier a pokoj v duši. Je to silný ochranný kameň, najmä u detí slúži ako ochrana proti pádom. Ochraňuje na cestách.Ženy, ktoré ho nosia pôsobia na svoje okolie tajomne a fascinujúco.
 
Lieči slabý zrak, astmu, pomáha pri menštruačných a pôrodných bolestiach, obmedzuje ukladanie tuku v tele a odstraňuje z neho škodliviny.
 
Je veľmi užitočný pre tých, ktorí sa podrobili, alebo boli vystavení ožarovaniu. Dáva sa tiež na všetky bolestivé miesta. Tým, že nám pomáha pochopiť samých seba, uvedomíme si pod jeho vplyvom aj príčinu choroby. V súčasnosti sa malachitom ošetruje čakra srdca.
 
Ak ju dávame práve na túto oblasť, pomáha pri riešení citových problémov. Učí trpezlivosti, zodpovednosti, vyrovnanosti, s kľudom prijímať aj zlo a sklamanie, neúspech, nepriazeň osudu.
 
malachite
 
Lieči pohlavné nerovnováhu
najmä u žien, pomáha pri pôrode. Pomáha na zlomeniny, závraty, pankreas, slezinu, epilepsiu, artritídu, opuch kĺbov.
Posilňuje imunitný systém a podporuje detoxikáciu pečene.
Veľmi rád nám vylieči ochorenie chrbtice či platničky. Posilňuje
optické nervy
Lieči aj roztrúsenú sklerózu a Parkinsonovú chorobu.
 
Pomáha pri všetkých psychosomatických poruchách, ľahko si poradí aj s nežiaducími či nasilu potlačenými emóciami. Posilňuje fantáziu, empatiu, ale zároveň  vyvoláva negatívne skúsenosti z minulosti.
 
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52