OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

amonit

 

amonit
 
Amonit je často prezývaný ako hadí kamen tj. snakestone.
 
Fosílie sú pozostatkami pravekých tvorov a rastlín, ktoré zahynuli pred miliónmi rokov a počas rokov sa zmenila na kamene.  Kedže boli kedysi živé sú úzko spojené s piatym elemenom Akašou. 
 
Predstavujú večnosť, čas a vývoj.  Sú hmatateľným dôkazom, že nič v prírode nie je stratené.
 
Šamani používali fosílie na zosílenie energie.  Všeobecne ich môžeme používať k ochraným účelom i k predĺženiu veku života. Tiež dobre pomôže pri vyvolávani spomienok z minulých životov.
 
 
Sledovanie závitov amonitu až do stredu by nám malo pomôcť prísť k samotnému koreňu veci, ku koreňu problému, k jeho podstate.
 
Sú obzvlásť účinné pri priložení na korunnú čakru a trietie oko, aktivizujú metafyzické schopnosti a interdimenzionálny prieskum.  Predstavujú uzavrený kruh a okamžité poznanie miesta. Má v sebe zakodovanú cestu duše a je vhodnou podporou pri znovuzrodení. 
 
Tento kameň vás uvedie hlboko do vášho vnútra a vedie k uceleniu. Aktivácia osobného poslania a duchovná vôľa pretvárajú negatívnu energiu v jemne plynúcu pozitívnu špirálu. Je mocným nástrojom karmickej očisty a priložený na tretie oko uvoľňuje nutkavé myšlienky a duševné príkazy z minulého života.
Amonit je považovaný všeobecne za kameň nesmierneho záujmu a úcty, dávali sa do príbytkov na zaistenie magickej ochrany, slúžili k vyvolávaniu stavov tranzu a vytrženia. Ich prostredníctvom sa vraj dalo dosiahnúť osvietenie. Alchymisti ich nosili ako ochranu pred silami démonov. Predstavujú kozmické vedomie a najhlbšiu mystériu. Označujú sa ako Buddhová inkarnácia ako kolo zákona, symbol osem dielnej stezky himalájskeho buddhizmu ako schody vedúce k osvieteniu. 
 
 
 
amoniiit
 
Pri liečbe prispieva k celkovému pocitu pohody, povzbudzuje prúdenie čchi telom a pomáha k dlhovekosti, prospieva bunkovému metabolizmu, pri depresiách, pôrodných bolestiach, osteomyelitide a pri hučení v uchu. Stimuluje energiu kundalíni a bunkovú pamäť. Stabilizuje pulz
a prekonáva degeneratívne choroby. Chráni lebku, vnútorné ucho, pľúca a končatiny. Je tiež účinným kameňom pri liečení Zeme.
 
Náleziská: Kanada, Maroko, Rusko,
 
Očista: cez noc v miske s vodou a krištálom, alebo pod prúdom vody, kamienok sa dobíja zahrabaním do zeme 2-3 dni J
 
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52