OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

hematit

 

HEMATIT
 
Hematit je trigionálna hustá hmota. Je to pomerne hmotnostne ťažký ameň, no so silným ochraným účinkom.
 
Názov pochádza z gréckeho "haimatitis", znamenajúci "krvavočerveny", podľa farby jeho prášku.

V neolite a v Číne v 10. tisícročí pred n. l. bol hematitový prášok najdený v hroboch natretý na kostiach alebo v ich blízkosti.
 
Dokonca aj v starovekom Grécku Hematit bol uctievaný ako božská krv, ktorá by mala udržať pri živote krajiny.
 
Tento kameň má v sebe silný element jang a zaisťuje rovnováhu meridiánu, čím napravuje nevyváženosť prvku jin. Odstraňuje všetko nepriaznivé a bráni negatívnym energiám vstupovať do aury, čim v tele nastoľuje kľud, mier a harmóniu.
 
 
Propaguje ráznosť a vitalitu, aktivuje vôle a energie.
Podporuje spánok, aktivuje silu vôle, odvahy a energiu. Stimuluje, odhodlanie, odvahu spontánnosť. Uvoľňuje duševné kŕče.

Rieši  magnetické bloky okolo nás.  Je užitočný k  čistenie krvi, bunkovým štruktúram a  lieči rany.Hematit je silne spojený s krvou, posiluje a reguluje tvorbu krvi.Podporuje činnosť ladvín pri čistení krvi a súčasne pomáha regenerovať ich tkanivo.
 
 
http://www.edelsteine-zehfuss.de/bilder/10200-01.jpg
 
Pomáha s anémiou, modrinami a leukémiou.  Okrem toho,má hematit regulačný účinok na krvný tlak a regeneračný vplyv na obličky. Zmierňuje menštruačné ťažkosti, kŕčové žily a cievne stenózy,  tiež pôsobí dobre na nespavosť. Posilňuje pečeň, slezinu, pľúca a obličky,  pomáha pri očných problémoch.
 
Najlepšie sa nosí v priamom kontakte s pokožkou alebo zavesený na oblečení. Nikdy ho však nedávajte pod vankúš! Nie je vhodný na permanenté užívanie!
 
Pomáha plachým ženám, zvyšuje sebavedomie a schopnosť prežiť.
Na duševnej úrovni prispieva hematit k sústredeniu a zameraniu na jednu vec. Zlepšuje pamäť a prináša zrod nových myšlienok.
 
Voda z Hematitu lieči anémiu. Pomáha pri krivej chrbtici alebo poruchách chrbtice a pri zlomeninách
 
Je efektívnym amuletom pred urieknutím či uhraničvým pohľadom. Hematit je veľmi dobrý ako ochrana okolo nás počas meditácie.
 
Pri liečbe alebo utíšení bolesti ho možno priložiť na ľubovolné miesto. Nemal by sa používať pri zápale a nieje dobré ho používať dlhšiu dobu.
Hematit nosievajte len vtedy, keď očakávate veľký nápor na nervy - a nenosievajte ho viac ako dva dni po sebe.

 

Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52