OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

citrín

 

d
 
Citrín je veľmi silný kameň, podobne ako krištál.
 
Jeho milý názov pochádza z latinského názvu citrinus - žltý ako citrón.
 
Citrín chráni pred zlom všetkého druhu. V stredoveku ho uctievali ako "slnečný kameň".
 
Je ochráncom aury, rovnako dokáže čistiť čakry, predovšetkým čakru solar plexu a sexuálnu. Aktivuje k činnosti korunnej čakry a zosiluje intuíciu.
 
 
 
Stačí sa pozrieť na žiarivú farbu citrínu, aby sme si uvedomili, ze je symbolom pohody, tepla, vitality, istoty a dôvery. Očistuje povzbudzuje a uvoťňuje naše myšlienky i city. Ak potláčame nase emócie, alebo bežné pocity namiesto toho aby sme ich vyjadrili, vzniknú blokády, ktoré sa navonok prejavia ako podráždenosť, nespokojnosť az strach a často všetko vyústi do chronického ochorenia.
 
Každému, kto ho pri sebe nosí, prináša pozitívny životný postoj. Je ideálnym kameňom pre každodenné nosenie, lebo povzbuzuje dobrú vôľu voči všetkým ľuďom.
 
Pokiaľ máte osobný problém, podržte ho v dlaniach a požiadajte dušu svojho nepriateľa, aby sa postavila v ústrety k uzavreniu vzájomného prímeria. Týmto spôsobom zvíťazí harmónia. Rovnakým spôsobom môže priniesť mier všetkým krajinám sveta. Požiadejte ho, aby sa duše obyvateľov všetkých bojujúcich krajín stretli v harmónii. Je pod vládou Slnka. Môže vám pomôcť získať odvahu a zvládnuť každú situáciu. Príde na pomoc každému, kto má sebevražedné úmysly.
 
http://www.peacefulmind.com/images/crystals/citrine_tea.jpg
 
 
Citrín rozvíja intelektuálne tvorivé schopnosti a pomáha tak nájsť riešenie pri začiatkoch nových projektov. Starším ľuďom dodáva energiu, chráni pred negatívnymi účinkami žiarenia a pomáha pri depresii, nervozite a únave. Lieči zápaly slepého čreva, podporuje imunitný systém organizmu, chráni pred negatívnymi účinkami žiarenia. Pomáha lepšie vstrebávať A, C, E vitamín, z prvkov selén a zinok.
 
Priezračné zlatité tóny majú značnú schopnosť oživovať svetelnú energiu v nás uloženú a tak podporiť jasnosť nášho myslenia a kreativitu. Aktivuje prenos bioelektrických impulzov skrze nervy a tak podporuje a ovplyvňuje látkovú výmenu. Jeho silný účinok na poruchy zažívacieho ústrojenstva, cukrovku a na očistenie črevného traktu od balastu a jedovatých látok, ovplyvňujúce aj čistotu pleti. 
 
 
Je veľmi užitočný najmä vo finančných záležitostiach. A takisto pri rozmotávaní zamotaných citových vzťahov. Dodáva sebadôveru a potláča sebazničujúce sklony.
 
Citrín je vhodné nosiť na prste alebo krku, tak aby bol v kontakte s kožou. Citrínová guľa slúži dobre pri meditáciach. Pokiaľ máte v dome alebo kancelárií miesto, kde ukľadáte peniaze, položte na to miesto citrín. Pomôže vám získať peniaze v kritickej situácii, ale to neznamená, že bude napomáhať akumulovať bohatstvo. Môže vám však sprostredkovať múdrosť pri praktickom zaobchádzaní s peniazmi.
 
 
Svojou žltou farbou pomáha harmonizovať vôľu a otvára možnosti v živote. Ukazuje nám svetlú stránku života. Je to jeden z najlepších kameňov pre znižovanie váhy.
Môže stimulovať svaly, ukľudňovať nervy, je dobrý proti bolestiam chrbta a hlavy, posilňuje nervový systém a vylučovacie sústavu.
 
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52