OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

diamant

 

DIAMANT
 
V staroveku ľudia verili, že diamant je ochranca proti otravám jedom a dokáže ich vyliečiť. Robí majiteľov tohto skvostu bohatými. Kto ho vraj nosí, nebojí sa nepriateľov a ani mylného bojovania.
 
Okrem ľudí vraj aj samotní bohovia mali úctu k drahokamu a dali mu zázračnú moc a silu. Ilustruje to aj jedna indická legenda o Čase: K jednému gigantickému diamantu priletí raz za tisícročie veľký vták, ktorý ho pootočí ťuknutím svojho zobáka. Keď sa tento kráľ drahokamov celkom otočí okolo svojej osi, prejde na zemi  jedno obdobie Času....
 
Pôvod názvu diamantu pochádza z arabského slova al-mas (najtvrdší), resp. z gréckeho adamas (nezničiteľný, nepremožiteľný).
 
 
Diamant je priehľadný kryštál uhlíka. Podľa Mohsovej stupnici tvrdosti má najväčšiu tvrdosť 10, čo ho zaraďuje medzi najtvrdšie prírodné materiály.
 
Je strážcom ducha a pomáha nám jasnejšie  a samostatnejšie myslieť. V partnerstve poskytuje porozumenie, toleranciu a dlhú lásku. Zbavuje nás
úzkosti, depresie, chamtivosti a malichernosti. Poskytuje rovnováhu, nezávislosť, seba úctu, čistí a pomáha lepšie kontrolovať žiarlivosť,
 
Diamant podporuje logické myslenie a núti nás hľadať to správne v živote a nájsť ho a dáva nám silu ísť dopredu - bez kompromisov. Pomáha poučiť sa z porážky a nájsť zmysel života. Sprostredkuje rešpekt a úctu.
 
 
 
 
Termálna voda z Diamantu pitá na lačno rozpúšťa žlčové kamene, pomáha obličkám, žalúdku a črevám pomáha s kostnýmia a infekčnými ochoreniami. Mal by tiež liečiť leukémiu.
 
 
Posilňuje nervový systém, spomaľuje proces starnutia, pôsobí na močový mechúr, ľadviny, pri tvorbe kameňov, chorobách kostí a žliaz. Používa sa pri poruchách rovnováhy, pri epilepsii a cukrovke. Pomáha pri odstraňovaní toxických látok z organizmu.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52