OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

granát

 

granát
 
Latinské slovo granatus  znamená zrnká granátového jablka, z ktorého pochádza aj názov drahého kameňa granát.
 
Farebnosť tohto drahokamu sa mení od rozmanitých tónov červenej a hnedej cez ružovú až k zelenej.
 
Podľa hebrejskej legendy Noe zavesil granát vo svojej arche na zosilnenie svetla  počas dlhej cesty. Granátové doštičky sa používali aj do okien chrámov a kostolov.
 
V stredoveku ľudia verili, že granát dokáže zahnať zlé chmáry a odháňa nočné mory. Ak bola z granátu vyrytá figúrka leva a nosená ako prívesok, chránila zdravie svojho nositeľa a ochraňovala ho na cestách.
 
Za starých čias vraj temná červená farba granátu rozžiarila nočnú oblohu. Domorodí americkí indiáni verili, že bohatá farba tohto drahokamu zvyšuje žiaru i silu ohňa a prináša uzdravenie. Mysleli si, že tento ohnivý kameň dokáže vniesť do života svetlo a pomôcť pri liečení nemocnej duše človeka.
Červený granátový náramok u svojho nositeľa  dokáže zlepšiť prúdenie energie v tele a tým mu pomôže získať stratenú silu. Dodáva odvahu k zmenám a býva označovaný ako kameň nového začiatku. Krásna ohnivočervená farba ho predurčila na kameň lásky, vášne a čistoty srdca. 
 

Podnecuje k všetkým aktivitám, vrátane sexuálnej, podporuje vytrvalosť na ceste k cieľu. Posilňuje vôľu a sebadôveru, vnáša chuť do života.
Posilňuje u svojho nositeľa sebadôveru a úspech. Ďalej vraj dokáže u človeka povzbudiť činnosť srdca a napomáha zlepšiť krvný obeh. Prikladaním granátu na reumou postihnuté kĺby či kosti sa môže znížiť ich bolestivosť. 
 
Zvykne sa darovať v manželstve ako tradičný darček k oslave druhého, šiesteho a deväťnásteho výročia svadby.
 
Aplikuje sa pri chudokrvnosti, chorobách kostí, kože a pri zápaloch. Zelený granát (dématoid, grosulár) je užitočný pri liečbe rakoviny.
 
http://astrollogie.net/kameny/granat.jpg
 
Najlepšie je nosiť granát v podobe šperku. Ak sa ním ozdobíte v ťažkých a vyčerpávajúcich obdobiach, nebude vám chýbať energia a dostatok fyzických síl. Preto je ideálnym darom pre pracovne veľmi vyťažených ľudí. Pomáha prekonávať aj krízy, keď sa treba rozlúčiť so starým spôsobom života a začať nový.
 
V bezvýchodiskových situáciách dodá odvahu a nádej. Keď granátový šperk práve nemáte na sebe neskrývajte ho v skrini, ale dajte si ho na viditeľné miesto v byte, odkiaľ jeho energia pôsobí do okolitého priestoru. Účinný je aj v kuchyni, kde dodáva potravinám energiu navyše.
 
Umožňuje vzpriamené držanie tela.Lieči vredy a zápaly.Pomáha nám, pokiaľ potrebujeme získať čas pre seba, vyrovnať sa s pravdou a dosiahnuť čo najbližší vzťah s vyšším Ja. Otvára vyššiu myseľ, prebúdza v nás štedrosť a súcit. Pomáha vyvíjať a podporovať jasnovidnosť. Vedie do tela duchovnú energiu. Ukotvuje vyššie duchovné telo do jeho súčasnej fyzickej inkarnácie.
 
 
Najlepšie miesta na prikladanie sú ušné laloky, prsty a srdce. Regeneruje DNA, pomáha vstrebávať minerály a vitamíny. Granát almandin dodáva telu energiu, aktivuje celý náš organizmus.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52