OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

jadeit

 

JADE,
 
Jadeit je nádherný jemný mliečnozelený kameň, ktorého farebnosť prechádza do rôznych odtieňov.
 
Už v starej Číne bol považovaný za najcennejší drahokam. Podľa číňanov je vraj jadeit prototyp drahokamu, čínske slovo "Yu" znamená zároveň jadeit a aj drahokam.
 
Až do 19. storočia sa verilo, že jadeit z Južnej Ameriky je totožný s nefritom zo zbytku "starého sveta".
 
Pôvod slova zo španielskeho "piedra de ijada" znamenajúceho "kameň diaľav"
 
Je starodávnym, posvätným kameňom Ďalekého východu, ktorý priťahuje lásku, má silu predlžovať život, priťahuje peniaze, dodáva prosperujúcu energiu pri obchodných rokovaniach. Pozvedá múdrosť ducha, chráni pre haváriami a nehodami, pomáha predchádzať chorobám a zdravotným ťažkostiam.

 

Pod vplyvom jadeitu možeme objavovať a lepšie prežívať krásu sveta vo všetkých jeho formách a prejavoch, na všetkých jeho úrovniach. Jadeit v nás posilňuje schopnosť cítiť druhých, byť viacej empatickými, aby sme mohli vždy zo srdca dať to pravé, čo je v nás a urobiť to v správnej chvíli.
 
Ak sme nepokojný a kŕčovitý, jadeit nás upokojuje, dodáva nám pocit blaženej a vyrovnanej spokojnosti. Verilo sa, že lieči choroby ľadvín. Parapsychológovia tvrdia, že uľahčuje rozpomínanie si na minulé inkarnácie - vďaka jadeitu si ľahšie spomíname na minulé životy. Pomáha uľahčovať komunikáciu, je symbolom božej lásky, je nápomocný keď si chceme byť vedomý vyšších úrovní bytia. Spája sa s hudbou, symbolizuje aj hudbu.
 
Jadeit stimuluje funkciu obličiek, pretože vyvažuje metabolizmus vody, solí a pomer kyslých a zásaditých látok v organizme. Používal sa na liečenie ľadvinových kameňov. Stimuluje nervový systém, čím zrýchľuje našu reakcieschopnosť. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv.
 
jadeit
 
 
Je známy po celom Oriente pre svoj blahodarný vplyv na plodnosť.
Jeho zelená farba znižuje horúčku.
Vyrovnáva srdce a emócie. Používa sa ako náhradka za Smaragd.

Zmierňuje a zastavuje krvácanie, preto sa používa pri pôrodoch. Zvyšuje plodnosť. Zbavuje organizmus toxínov a znižuje horúčky. Znižuje napätie, relaxuje a zmierňuje bolesti hlavy.oužíva sa pri problémoch s očami, s tráviacim traktom (hlavne vredy), pri ochoreniach močového mecúra a pri depresiách. Zle
pšuje spánok
Je kameňom dobrého materiálneho zabezpečenia. Zabraňuje únave, predlžuje život a zabraňuje rozkladu tela po smrti.
 
 
Pod jeho vplyvom môžeme objaviť a hlbšie prežiť krásu sveta vo všetkých iných formách a prejavoch.
 
Zelený jadeit
-upokojuje nervový systém, harmonizuje nefungujúce vzťahy, pomáha realizovať túžby a vášne, má najbližšie k centru srdiečka.
 
Žltý jadeit
- prináša radosť, šťastie, energiu, povzbudenie.Zlepšuje funkciu tráviaceho a vylučovacieho systému.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52