OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

avanturín

AVANTURÍN

avanturín
 
Avanturín je nádherný svetlo či tmavulinko zelený kamienok. Spája nás s liečivou prírodou a harmonizuje našu  uboelenú dušičku.
 
Názov pochádza z talianského A VENTURA - náhodou, druh skla, vynájdeného v r. 1700 talianským sklárom z ostrova Murano pri Benátkach. Ide o kryštálové sklo, v ktorom sú rozptýlené šupinky medi.
 
Nesie názov kameň nebeského kľudu, pretože rýchlo tíši nezvládnuté emócie- jeho účinok sa najrýchlejšie dostaví priložením ho na srdcovú čakru.
 
Považuje sa za najúčinejší a najvšestranejší liečivý kameň.
 
Priaznivo pôsobí na štítnu žľazu, preventívne sa užíva proti vzniku arteriosklerózy a prepuknutiu rôznych alergií. Dodáva nám odvahu a šťastie v riskantných situáciach.
 

Udržuje rovnováhu krvného tlaku, podnecuje metabolizmus, znižuje hladinu cholesterolu, uľavuje od migrén, má veľmi priaznivý účinok na posilnenie zraku.
Lieči nadobličky, srdce, dutiny, svalový a urogenitálny systém.
 
Podporuje látkovú výmenu, mierni nadmernú chuť k jedlu, preto je vhodný k diétam.
Elixír z avanturínu podporuje trávenie, môžeme ho aplikovať aj ak vlasovú vodu, a prikladaný na tretie oko zlepšuje aj poruchy zraku. Spadá pod čakru srdca, často sa používa s ruženínom, vo všetkých centrách ľudského tela.
 
 
http://www.artbos.cz/Fotografie/Zbozi/Original/kameny%20%2846%29.jpg
 
Pôsobí vysoko kladne na všetko, čo má spojitosť s prosperitou a majetkom. Používa sa k ochrane domova a záhrad pred geopatogénnym zónami, pohlcuje elektromagnetický smog, ochranuje pred žiarením z mobilného telefónu.
 
Dokáže zaviesť späť do minulosti a odkryť nerovnováhy súčasnosti.
Udržuje rovnováhu medzi ženskou a mužskou energiou.
 
Na rozdiel od malachitu, ktorý negatívne emócie odhaľuje, avanturín emócie rozkladá. Preto je niekedy ešte vhodnejšie použiť tieto kamene spolu: malachit položíme na solar plexus a avaturín na oblasť srdca.
 
 
Príjemne ho použijeme pri prechádzkach v prírode, kde priťahuje a zmnohonásobuje účinky lesov či lúk.
 
Avanturín má rôzne farebné variácie:
 
Modrý avanturín: navyše funguje ako účinný duševné liečiteľ.
 
Zelený avanturín: pomáha upokojiť a tíšiť utrápené emócie, rozptyľuje negatívne myšlienky, dáva pocit vyrovnanosti a duševnej pohody, zaháňa žalúdočnú nevoľnosť.

 

Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52