OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

heliotrop

 

heliotrop
 
Známy aj ako "Krevel" alebo "Blood stone" (krvavý kameň).
Jedná sa o zmes zeleného jaspisu a chalcedónu, často s prídavkom  Achatu.
 
Názov pochádza z gréckeho  slova "helios a trepein", znamenajúce "slnko a otáčanie".
 
Má tmavo zelenú farbu /obsahuje chlority/ s červenými /oxidy železa/ a niekedy aj žltými škvrnami.
 
Staroveký Egypťania ho používali k vyrezávaniu nádorov.
 
Čistí nižšie čakry, pomáha udržať ich energie v rovnováhe.
 
Je kameňom slnečnej energie a života na Zemi. Zelená farba symbolizuje život na Zemi, červené škvrny pulzujúcu energiu - jej životodárnu krv. V duchovnej rovine patrí medzi ochranné kamene.
 
 
Pri výrobe liečivej vody, kde kameń vložíme na noc do sklenenej misky plnej vody, ho môžeme využiť aj na dobrý spánok a oddych, keď si túto misku necháme na noc pri posteli.
 
Dodáva životnú silu, chráni pred nočnými morami.  Zabezpečuje dobrý spánok, spokojnosť a vitalitu. Zbavuje agresivity, nervozity a podráždenosti.  Zlepšuje vnímanie. Pomáha konať vedome, skôr reagovať ako obvykle. Posilňuje myseľ.
 
 
 
 
Znižuje bolesť na hrudníku a optimalizuje rytmus srdiečka, stimuluje lymfatický tok ako krv predĺženia, zlepšuje imunitu, uvoľňuje kŕčové žily, kŕče v nohách a ischias, pomáha zabrániť nedostatok železa.
Kamienok je super pre imunitný systém, vitalitu, srdce, močového mechúra, obličiek, pečene, žlče, metabolizmus.
 
Tento kameň má očistný účinok na našu krv a všetkých orgánov, predovšetkým slezinu, obličky a pečeň. Tiež chráni srdce od chorôb ako  dýchavičnosť a opuchov. Pomáha tiež so zápalom šliach, bolesti sedacieho svalu, zápalom pohrudnice, dnou, kŕčami dolných končatín, reumatických bolestiach, a to najmä v prednej časti kŕčových žíl.
 
Zelenšie heliotropy sa spájajú s peniazmi a bohatstvom. Heliotrop sa vkladá, do pokladne, aby pritiahol stály príliv peňazí. Prívesok z heliotropu prináša bohatstvo tomu, kto ho nosí.
 
Chráni pred infekciou. Heliotrop zlepšuje životné prostredie v telesných tekutinách,stimuluje lymfatický tok, a pomáha uplatniť sa proti infekciám a zápalom.
 
Pomáha pri menštruačných kŕčoch, chudokrvnosti, hemeroidoch a pôrodoch krvácaniu, pri problémoch s krvným tlakom, endokrínnym systémom a pri pooperačných stavoch.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52