OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

lapiz lazuli

 

LAPIS LAZULI
Lazurit sa spája s nekonečnou líniou kráľov a kráľovien.
V dávnom Sumeri bol kameň úzko spojený z božstvami všeobecne. Ten, kto ho nosil, prerážal mocnú magickú silu božstva, lebo kameň obsahoval silu stojacu za každým božstvom.
 
Niektorí tvrdili, že kameň obsahuje dušu božstva, ktorá sa môže "zaradovať vo svojom majiteľovi". V Sumeri bol obľúbeným materiálom pre výrobu valcových pečatí. Jednalo sa o malé okrúhle kamene s hlboko vyrytými spodobeniami božstiev a ich symboly.
V dobách dávnej Atlantídy a starovekého Egypta nosili lazurit na čele. 
 
Lazurit a tyrkys sú kamene najčastejšie v poklade slávnej Tutanchamonovej hrobky. V Starom Egypte bol lazurit cennejší než zlato. Zdobil paže gréckych veštcov a veštkýň, ktorí ho používali ako amulet pre zvýšenie psychickej energie prúdiacek ich telom. Z lazuritu sú zhotovené kamenné dosky, ktoré Mojžiš priniesol z vrcholu hory.
Lazurit, pomerne drahý kameň, je liečivý a ukľudňujúci. Prosté dotýkanie sa tela týmto kameňom zlepšuje vašu mentálnu, fyzickú, duchovnú, psychickú a emocionálnu kondíciu.


Používa sa špeciálne na zmierňovanie horúčok a krvných obtiaží. Lazurit posiluje zrak, ak je nosený nepretržite. Pokiaľ je počas akéhokoľvek liečivého rituálu držaný v ruke alebo rozložený okolo modrých či purpurových sviec, pomáha mágovi sústrediť energiu v ústrety magickému výsledku. Ak vykonávate liečebný rituál, podržte kameň a predstavujte si chorú osobu ako vyliečenú, zdravú, nenarušenú ľudskú bytosť. Predstavujte si energiu ako prúdi do kameňa a takto posilená a špecifikovaná do liečenej osoby.

Lazurit je povznášajúci duchovný kameň. Jeho tmavomodrá farba zrkadlí jeho kľudné vibrácie. Je užitočný pri zmierňovaní depresií a podpore spirituality a je vynikajúcim meditatívnym kameňom. Lazurit vo svojom nositeľovi podporuje vľúdnosť.
Tento kameň sa používa v rituáloch pre privábenie duchovnej lásky. Vezmite neguľatý lazurit s ostrou hranou. Posilnite kameň a ružovú sviecu svojou potrebou lásky. Potom pomocou lazuritu vyryte do sviece srdce. Položte kameň blízko sviece a sviecu zapáľte, pričom si predstavujte, že do vášho života vstupuje láska.
L

Lazurit sa považuje za mocný amulet vernosti a preto sa nosí na posilnenie puta, ktoré vzniklo medzi milencami. Rôzne národy nosili lazurit tiež ako kameň priateľstva, lebo podporuje harmóniu v medziľudských vzťahoch.

Jeho dnes asi najbežnejším použitím je posilovanie psychického vedomia. Lazurit uvoľňuje tlak vedomej mysle na podvedomú (psychickú) mysel a umožňuje spoznať intuitívne impulzy. Nosenie náhrdelníka z lazuritových koráliek alebo podržanie kúsku v ruke zdvíha vaše vedomie týchto často ťažko postrehnuteľných impulzov. Aby ste všeobecne zvýšili svoje psychické vedomie (tj. vašu schopnosť využiť túto informáciu), noste lazurit každý deň. Alebo ho používajte pri čítaní budúcnosti, veštení, poradách s kameňovým tarotom, či inými využiteľnými symbolmi, ktoré prehovárajú k psychickej mysli. Pamätajte si, že takéto s nimi spojené veštecké akty a rituály sú obyčajne "triky" určené na oslabenie vedomej mysle.

Položený na čakru čela nás lazurit zavádza do hĺbky našeho ducha, v ktorej prúdi intuitívne vedenie a porozumenie, kde sa skrýva dôvera vo vyššie mocnosti. Pretože posiluje intuíciu a schopnosť nahliadnuť do vlastného vnútra rozpoznáme s jeho pomocou ľahšie aj skrytý zmysel a sily pôsobiace v pozadí.
 

Lazurit je tiež ochranný kameň, predovšetkým pre deti. V niektorých kultúrach bolo zvykom vešať na krk deťom lazuritový prívesok pre posilnenie sebavedomia. V súčasnosnej Indii sa korálky lazuritu navliekajú na zlatý drát. Výsledný náhrdelník nosia deti pre zaistenie zdravia, rastu a ochrany. Kedysi sa vešal deťom okolo krku, aby zaháňal zdesenie a rozrušujúce fantázie. Tento odvahu vzbudzujúci vplyv využívajú aj dospelí a je najskôr výsledkom psychických a ochranných vlastností lazuritu.


Liečivé pôsobenie
Chladivej modrej lazuritu sa pripisoval od nepamäti ukľudňujúci účinok mierniaci krče a horúčky. Zahriaty slnkom a položený na postihnuté miesto sa dodnes používa pri zápaloch a opuchoch, bolestiach všetkých druhov a neuralgiách, vyrážkach a poštípaní hmyzom. Odráža temnú modrú nočného neba a je v spojení s mesiacom. Preto môže uľahčiť spánok: prináša osviežujúci a liečivý nočný odpočinok. Je spojený s čakrou čela a s tretím okom, preto múže pomôcť pri rozvoji duchovných schopností. Môže tiež pomôcť pri liečení mentálnych problémov a odstraňuje strach. Pomáha pri liečení všetkých ochorení súvisiacich so štítnou žľazou a je pevně spätý s krčnou čakrou. Lazurit výrazne pôsobí na energetické centrum v oblasti hrdla (višudhi čakra). Tým sa vysvetľuje jeho účinok na schopnosť reči a komunikácie vôbec. Na tomto mieste tiež pomáha pri zápale priedušiek. Údajne priaznivo pôsobí na metabolizmus vápniku, fosforu, vitamínov B,C a E a napomáha viazanie hemoglobínu a kyslíku. Novodobé pramene tiež uvádzajú pozitívny vplyv pri depresívnych stavoch, rovnako ako safírová modrá aj modrá lazuritu má moc prerážať bariéry všetkých druhov. Pyritové vrastlice nie su nedostatkom ale prednosťou. Tíši naše bezdôvodné pocity strachu a neistoty. Najvhodnejším miestom na nosenie je oblasť krku, pod štítnou žľazou, najlepšie prevŕtaný kameň v prostom závese bez kovu. V spojení so zlatom môže podľa niektorých liečiteľov brzdit postupujúcu degeneráciu po roztrúsenej skleróze. Pri liečení očí pokladáme lazurit na pár minút do teplej vody, ktorou potom oči omývame. Bolesť hlavy spôsobená neurózou sa ošetruje pokladaním lazuritu na šiestu čakru. Pri žltačke nosíme kameň na pečeni. Mierni opuchy a kŕče. Reguluje krvný obeh, funkciu štítnej žľazy a brzlíku (tymus). Potláča teploty, vyrovnáva krvný tlak, utišuje bolesti počas menštruácie, zmierňuje depresie a bolesti hlavy prameniace z nervozity alebo duševného vyčerpania. Je vhodný ako prevencia proti infarktu, mrtvici a vzniku nádorových ochorení. Lazuritová voda pomáha okrem liečení očí tiež pri vyrážkach, exémoch a bodnutiach hmyzom.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52