OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

koral

 

Korál
 
KORALU sa hovorí aj "morský les". Koral, ako dar mora, bol odjakživa považovaný za ochranný a liečivý "kameň".
 
Je výtvorom morských živočíchov a preto má aj mnoho podôb a farieb. Koral symbolizuje súčasne pevnosť ale aj premenlivosť, hĺbku a povrchnosť, ticho a nepokoj, pohyb ale aj pokoj, kluď, nečinnosť...

Vplýva na posilnenie našej mysle pre krásu a tvar. Ovplývňuje v nás schopnosť brániť sa nepriaznivým vplyvom. Vďaka svojmu zloženiu pozitívne vplýva na kosti, zuby, nechty a vlasy. 
Červené koraly sa považujú za najmocnejšie. Kedysi ich považovali za zkamenelé kvapky krvi. 
 
Korál je ochranný kameň pre deti. Zosilňuje lásku medzi matkou a dieťaťom a nedovolí, aby deti duševne zaostali. Chráni ich pred nehodami, obťažovaním, falošnými priateľmi a čiernou mágiou (urieknutím). Dáva sa deťom ako amulet. Verilo sa, že tomu, kto ho nosí, prináša múdrosť a že má schopnosť liečiť šialenstvo.
Používa sa ako talizman proti zlým duchom, démonom, succubom a inkubom, nehodám, strachu, surovému násiliu, krádežiam, posadnutiu, depresiám, nočným morám, panike a nerozumnosti.

Koral sa spája s minulosťou a odovzdáva ďalej poznatky z minulosti. Zlepšuje intuíciu a predstavivosť. Urýchľuje učenie sa a preberanie nových poznatkov. Nosieva sa na to, aby v nás vyvolal vnútornú premenu. Vytrháva nás z letargie a do našich počinov vnáša šťastnú ruku.
 
korál

Upokojuje emócie, prináša vnútorný kľud a preto zlepšuje diplomatické vystupovanie. Zmierňuje duševné a sociálne napätie. Posilňuje naše sebavyjadrenie, ale súčasne v nás posilňuje i zmysel pre spoločenstvo s inými ľuďmi. Podporuje kvalitu spolužitia, v ktorej sa ľudia svojimi individuálnymi vlastnosťami dopĺňajú. Priťahuje do života lásku a hojnosť, predovšetkým červený koral, ktorý je "kameň vášne".

Patrí medzi liečivé kamene, ktoré nám pomáhajú nájsť znovu spojenie s prírodou a učia nás "čítať" prírodné zákonitosti a pochopiť ich (i náš) hlbší zmysel. Učí nás neústupnosti i prispôsobivosti.
 
Lieči epilepsiu, kostné ochorenia, chrbát, oči,  reguluje menštruáciu. Používa sa pri liečení duševných chorôb. Nenarodené dieťa chráni pred znetvoreniami a uľahčuje pôrod. Ukľudňuje naše nervy.

Kedysi ho používali hlavne námorníci a plavci, pretože sa mu pripisovala schopnosť postarať sa o bezpečné cestovanie cez rieku alebo po mori, dokonca na mori vraj chránilo proti zlému počasiu, hlavne proti hurikánom.
 

Používa sa na zlepšenie kontaktu so zvieratami.
 
 
Červený korál je vynikajúci prostriedok k zvyšovaniu energie a životnej sily, ak sme príliš neohybní alebo príliš rozptýlení. Korál povzbudzuje, hreje a oživuje. 

Ružový korál harmonizuje naše city a má kladný vplyv na riešenie citových problémov a na našu ochotu milovať. Tým, že do našich pocitov vnáša viac otvorenosti a prispôsobivosti, chráni nás zároveň pred bolestnými skúsenosťami. 

Biely korál zbavujú naše myšlienky záporných tendencií, vyjasňujú duchovné poznatky, bystria náš rozum a rozlišovacie schopnosti intelektu.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52