OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

chryzopras

 

Chryzopras - tromlovaný
 
Slovo chryzopras pochádza z Gréčtiny chrysos znamená zlatý a prason znamená pór (záhradný).
 
Chryzopras je odroda chalcedonu (vláknitá forma kremeňa), ktorá obsahuje malé množstvo niklu. Jeho farba je  jablkovo zelená, ale vyskytuje sa až po temnú zelenú. Je to kryptokryštál, čo znamená, že je zložený z takych jemných kryštálikov, ktoré pri bežnom zväčšení nie su viditeľné. Toto ho oddeľuje od kamenných kryštálov, ametystu, citrínu a iných odrôd kryštalických kremeňov, ktoré sú v zásade priehľadné a tvorené z ľahko rozpoznateľných šesť-stenných kryštálov.
 
 
Je kameňom, ktorý zdvíha emócie, poskytuje nádej, upokojuje, prináša potešenie, úspech v nových podnikoch, nových priateľov, priťhuje peniaze, odstaňuje závisť, egoizmus, napätie a stres.
 
Pomáha odpúšťať, prijímať sám seba aj druhých, prináša rovnováhu medzi ideálmi a skutočnosťou.
 

Zaháňa tieseň, predchádza nočným morám, hlavne u detí, dodáva pocit bezpečia, dôvery a istoty, ochraňuje. Nabíja srdcovú a krížovú čakru.
 
Lieči kožné problémy, srdcové choroby, poruchy štítnej žľazy, celkovú slabosť, tráviaci systém, tíši žalúdočné problémy spôsobené stresom, posilňuje zrak, zvyšuje plodnosť, chráni pred pohlavnými chorobami, zastavuje krvácanie, zmierňuje reumatické bolesti, posilňuje činnosť obličiek, je silne detoxikačný.
 
Jeho mierna žiara upokojuje nepokojnú dušu plnú neistôt, obáv a beznádeje, prejasňuje zdanlivo nevyriešiteľné, spletité problémy a vnáša do podvedomia a vedomia jas, ktorý láskyplne presvetľuje všetky naše pocity, pohnútky a činy.
 
Hlboko zasunuté traumy, ktoré celé roky ležia v našom podvedomí ako olovo, sa pod jeho vplyvom rozplynú ako ťažký sen, keď z neho konečne preberieme.
V duchovnej rovine prináša trvalý pocit jednoty s celkom, dôveru v Božie vedenie a lásku, pomáha nám trpezlivo znášať i všetku bolesť a príkoria, pretože s jeho pomocou prezrieme a spoznáme, že všetko má nejaký vyšší, aj keď nám doposiaľ neznámy zmysel.
 
chryzopras
 
 
Posilňuje vytrvalosť v hľadaní pravdy, pravého zmyslu života, bez prepadnutiu fanatickému úsiliu dopátrať sa týchto vyšších princípov za každú cenu.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52