OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

karneol

 

KARNEOL
 
Karneol je červená odroda chalcedonu.  Z latinského názvu carneus - masový. Symolizuje teplú a živúcu energiu Zeme.
 
V Egypte bol Karneol ešte niekedy podobne ako červený Jaspis považovaný za krvou Isidinou.  Ja prastarým magickým prostriedkom Mongolov.  V renesančnej mágií sa do Karneolu vyrýval meč alebo obrázok bojovníka.
Takýto magický amulet sa potom uchovával v dome, aby ho chránil pred bleskami a búrkou, alebo sa nosil ako ochránca pred kúzlami.
 
 
 
Jeho elektromagnetické vlastnosti posilňujú náš pocit vyrovnanosti a spolupatričnosti.Takto sú v duchovnej rovine naše myšlienky prehriate zreteľom, pochopením a spoluúčasťou k nášmu okoliu. Necháva voľne prúdiť našu vitalitu, prebúdza naše tvorivé schopnosti. Povzbudivá a zároveň upokojujúce sila karneolu pôsobí blahodarne pri nedostatku motivácie.

Bol oddávna považovaný za kameň krvi, zastavuje krvácanie, znižuje horúčku, tíši rozbúrenú krv, upokojuje, odstraňuje trému. Posilňuje zrak a pomáha pri vredových ochoreniach a chorobách tráviaceho traktu.
Využíva sa pri cukrovke a črevných chorobách.
 
carneil
 
 
Utišuje zlosť a dodáva trpezlivosť a sebadôveru.
Odstraňuje zlý vplyv uhrančivého pohľadu. Stimuluje meditáciu a harmóniu.
Zvyšuje schopnosť tela vstrebávať vitamíny a minerály.
 
Ak sa z neho pije voda posilňuje pečeň a žlčník. Napomáha pri pokusoch otehotnenia.Pomáha hojiť rany, modriny, pôsobí proti reumatizmu, nespavosti, lieči tráviace potiaže, choroby ľadvín a močových ciest . Posilňuje princíp vernosti a lásky.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52