OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

nefrit

 

nefrit
 
Nefrit je odrodou aktinolitu alebo antofylitu (zložitý kremičitan horčíka, železa, vápnika,..)
 
Najobľúbenejšími ozdobnými kameňmi v Číne sú už po tisícročia nefrit a jadeit, minerály opradené radom tajomstva a legiend, ktoré poznáme predovšetkým v zelenkavo a bielej farbe.
 
Nefrit, ktorý je i oficiálnym ozdobým kameňom americké štátu Aljaška či Bristkej Kolumbie v Kanade, sa dnes v Číne vysoko cení.
 
 
 
 
 
 
Nefrit je tak pre Číňanov svojim spôsobom cennejší ako treba zlato alebo diamanty. Podľa legendy totiž predstavuje kryštalizované mesačné svetlo prichádzajúce z posvätnej hory, ide vraj o prevtelenie kozmického princípu.
Ako taký potom v sebe niesol všetkých päť základných čínskych cností: súcit, skromnosť, odvahu, spravodlivosť a múdrosť. 

Iný príbeh zasa rozpráva, že sa zrodil pri veľkej búrke, a preto v domácnostiach nefrit nikdy nechýbal, chránil ich totiž pred bleskami. O nefritu, ktorý mimochodom poznali už aj starí Gréci, Číňania hovoria, že snáď žiadny iný kameň nie je tak tajomný.
Tomu napomáha aj tmavo zelená farba.
Verí tiež, že má hojivé účinky, upokojuje, blahodarne pôsobí na organizmus a stimuluje srdcovú činnosť.  Zvlášť potom vraj pomáha ľuďom narodeným v znamení Raka. 
 
 
 
Už podľa názvu Nefrit (= oblička) usúdite, aké schopnosti tento kameň má: liečo choroby močových ciest a obličiek, pomáha pri odvodňovaní a celkovo čistí telo od toxických látok.
Nefrit prikladáme priamo na postihnuté miesto alebo ako prevencia v blízkosti (vo vrecku, na retiazke ako prívesok).
 
V psychickej oblasti zabraňuje agresívnym sklonom, tlmí napät= emócie, tíši duševné napätie, zmätenosť a žiaľ. Vedie nás po ceste harmónie, vyrovnanosti a vnútorného mieru.
 
Aj v ťažkých chvíľach nám pomáha zachovať si vlastnú identitu a ani v zdanlivo beznádejných situáciách sa nevzdávať.
V pracovnom procese nás podporuje v rýchlom rozhodovaní av odvahe konať za každých okolností len podľa čistého svedomia. Vo vzťahu k blížnym nás učí tolerancii, umenie je ich chápať, aj keď v niečom s nimi nesúhlasiť. Obrázok nefritu pod polštářem nám zajistí sladké sny.
Pri bolesti hlavy ním masírujeme spánky.
 
neF
 
 
Odporúča  sa vypiť pred každým jedlom niekoľko dúškov nefritového elixíru, ktorý pomáha nielen na odvodnenie, ale tiež proti zápche a nadúvaniu. Celkově pomáhá našemu organismu zbavovat se jedov a škodlivých splodín.
Položený na srdcové čakre stimuluje funkciu srdca, na čakre hrdla týmus a na pupočnej čakre peristaltiku čriev.
 
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52