OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

obsidián

 

obsidián
 
Pochádza z horúceho vnútra Zeme, sopečná činnosť ho vyniesla na povrch. Obsidián je prírodné sopečné sklo vzniknuté prudkým ochladením lávy väčšinou čiernej farby. Má výrazný lesk a sklovitý lom.
 
Pre svoju štěpnost bol od dávneho praveku a kupodivu aj doteraz je používaný na výrobu rezných nástrojov.
Gréci verili, že obsidián je kameňom pre skalné realistami, ktorým dopomáha rozvíjať fantáziu. Indiánmi uctievaný ako kultový kameň.
Veľmi silný, používaný k čiernej mágii Indiáni pokladali obsidián za ochranný kameň pred zlom.
Má dvojakýcharakter.
Ochraňuje nositeľa pred zlými vplyvmi, ale môže pomáhať aj zlým ľuďom v nekalých kúskoch.
Dodáva vieru vo vlastné sily a schopnosti ale môže aj spôsobovať depresie.
Učí nás sa odpútať od vonkajších vplyvov a roztiahnuť krídla, ale môže nám ukázať hlbiny bezmocnosti a vyvolať strach. Svojou energiou môže prelomiť všetky blokády ale aj rozpútať sily, ktoré nemožno zvládnuť.
Preto by mal byť vždy nosený spolu s regulujúcim krištáľom. Je tak silný, že je potrebné s ním zaobchádzať veľmi opatrne a používať ho celkom výnimočne.
 
Silnou pomoc pri odvracaní magických útokov dáva tento ochranný kameň zvyšujúce schopnosť obrany.  Je symbolom radikálnej očisty, umožňuje riešiť množstvo zadaných úloh, dodáva vieru vo vlastné schopnosti. pôsobí preventivne proti chorobám (infekčné, vírusové), při zápaloch, tráviacich problémov upravuje funkcui čriev.


Zavádza nás do našich vlastných hĺbok a vlastného "podsvetia", vynáša ich na povrch a robí je vnímateľnými. Neprejavené tvorivou energiou a očistným ohňom a svetlom neznámych hĺbok nevedomia a všetkých nevyriešených rozporov, ktoré boli odsunuté do podvedomia.
Vibrácie tejto ohnivo jasnej energie zemského vnútra skrýva teraz obsidián vo svojej podstate, ktorá je rovnako ako jeho farba symbolom Zeme a hmoty.
Tak nás spája so skrytým svetlom, z ktorého vznikol zhustením všetok život a hmota, a ktoré ďalej septembra v najhlbšom vnútri všetkých ľudí a vecí.

  Existujú druhy, ktoré sa od "klasického" obsidiánu líši ako farbou, tak aj použitím.
 
vločkový
 
Vločkový obsidián Vločkových obsidián

Tento obsidián nie je vplyvom svetlých vrastlíc kristobalit tak prudký vo svojom liečebnom účinku. Čierna farba symbolizuje hutnú energiu Zeme a biela duchovné svetlo.
Tento súbeh protikladov nás učia vidieť je nie ako opačné sily, ale ako harmonické spojenie fyzického s duchovným, bez ktorého by život na Zemi bol len vyprahnutú pustatinou.
 
Môžeme ho úspešne použiť ako prevenciu proti vírusovým chorobám, pretože posilňuje obranný systém organizmu.  Podporuje látkovú výmenu a obnovu buniek.
Zvyšuje nízky tlak a prekrvuje pokožku.
 
Mahagónový obsidián (dymový)
 
Mahagónový obsidián (dymový)

Dymový (mahagónový) obsidián je presvecovanie teplú hnedou farbou. V dopadajúcom svetle je tmavo hnedý až čierny.
Podporuje bystrosť, koncentráciu a logické uvažovanie, preto je dobrým kameňom pri dôležitých skúškach, pretože znižuje trému a strach z prípadného neúspechu.
 
Zdravotne, najmä voda, pomáha pri alergiách, zápaloch a plesňových ochoreniach čriev. Podporuje trávenie, uľavuje pri žalúdočnej nevoľnosti, mierni kŕče. Pomáha najmä pri zápaloch vyvolaných baktériami, takže je akýmsi prírodným antibiotikom.
Posilňuje zažívacie orgány a to dokonca natoľko, že im nemusíme venovať prílišnú pozornosť. Aktivuje logické myslenie a dovoľuje nám sa sústrediť na najpodstatnejšie problémy nášho života.


Zlatistý, čierny obsidián

Poskytuje pomoc pri liečbe všetkých psychosomatických ochorení v počiatočnom štádiu, ktoré takto neutralizuje ešte skôr, než sa stačí ako ťažké choroby prejaviť. Pomáha pri neurózach, psychických poruchách a nutkavých sklonoch.
Mierni depresie, zabraňuje stavom nečinnosť a letargia.
 
S jeho pomocou sa staneme pozorovateľmi seba sama vo všetkých rovinách nášho tela.
Takto získame schopnosť včas predchádzať všetkým nepriaznivým príhodám, ktoré nás môžu psychicky i telesne poškodiť. Súčasne podporuje vôľu a vytrvalosť v snahe zbaviť sa škodlivých návykov na tabak, alkohol, medikamenty a drogy.
Takmer neskutočná krása dúhových farieb žiariacich v jeho čiernej temnote nám v krízových obdobiach prináša nádej na konečný obrat v lepšie časy.
 
Pripomína nám, že nie sme na svete sami so svojimi problémami, že pozemský život je v podstate stála premena, večné striedanie slnečných a daždivých dní.
Uvádza do harmónie nervový systém, činnosť všetkých orgánov a žliaz, aktivuje obranný systém a zbystruje zmysly.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52