OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

labradorit

 

LABRADORIT
 
Labradorit je tajomný kameň svojim vzhľadom pripomínajúci polárnu žiaru. Šperkový Labradorit je známy pod názvom SPEKTROLIT.
 
Bol "vynájdený" koncom 18. storočia roku 1823 ako vápnik hliník kremičitanu sodného. Sympatie ľudí si získal  rýchlosťou svetla, pre svoju pestrofarebnosť. 
 
Najčastejšie sa nachádza vo forme kryštalických más. Farebne býva najčastejšie s odtieňmi modrej, sivej a bielej. Na štiepnych plochách dochádza pri ňom k bohatej hre farieb, k tkz. Schillerovmu javu
 
 
 
 
 
Je to vysoko mystický a ochranný kameň, vnáša svetlo do života, je kameňom ezoterického poznania, zasväcuje do tajomných mystérií.
 
Podporuje rozvoj intuície, prináša nové myšlienky, odstraňuje negatívne energie útočiace na auru, odráža od nás neželané energie a preto sa mu hovorí "energetický štít", potláča strach, neistotu, zvyšky starých sklamanie z minulých životov.
 
Posilňuje vieru v samého seba, ukľudňuje príliš aktívny myseľ, rozbíja ilúzie a preniká ku koreňom myslenia, vyvoláva potlačované spomienky na minulosť, prináša silu a vytrvalosť, je kameňom premeny a pomáha nám v čase veľkých zmien.
 
Zvyšuje tiež trpezlivosť a schopnosť počkať na správny okamih. Labradorit pomáha s trávením a metabolizmom. Posilňuje imunitný systém a vyjasňuje zrak.
Pomáha nám udržať predsavzatie, napríklad pri chudnutí alebo keď prestávame fajčiť.
Odstraňuje pocit chladu a pomáha pri nachladnutí. Zjavne aj znižuje krvný tlak a ukľudňuje.
 
Elixír z labradoritu stimuluje totiž produkciu endorfínov v organizme a tak pomáha pri bolestiach a nastoľuje pocit vnútornej pohody.
 
 
 
labradorite
 
 
Sebeckým a egocentrickým ľuďom  pripomína, že nie sú sami na svete.Posilňuje nervy a eliminuje niektoé kožné problémy, ako je svrbenie. Labradorit pomáha obzvlášť intenzívne počas extrémnemu počasiu (teplu a chladu). Čiže sa odporúča užícať Labradorit meteosenzitívnym ľuďom. Uzdravuje alebo zmierňuje kostné ochorenia: dna, reumatizmus.
 
 
Je dosť populárny, môžeme si ho vychutnať v rôznych podobách v tzv. donutoch- kolieskách, masážnych guľách a mydiel, šiškách či prsteňoch.
 
 
 
Čítala som na internete jeho zvláštnu "požiadavku" že vraj je individualistom a nemá rad ak je uložený pri ostatných kameňoch, vyžaduje si svoje "súkromíčko". Údajne ruší účinky iných kameňov. Preto si praje samostatné užívanie. Zvláštne, že?
 
A tiež spomeniem, že je príliš háklivý na zmenu teplôt.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52