OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

záhneda

 

ZáHNEDA
 
Záhneda je kameňom harmónie. Ako dymovo hnedý krištáľ vnáša najsilnejšiu svetelnú energiu do života, poslúži najmä hľadajúcim, ktorí sa nevedia odpútať od hmotného chápania sveta, ale na druhej strane tiež pomôže pochopiť zákonitosti materiálneho sveta. Prehlbuje našu zodpovednosť a odhaľuje problémy našej existencie či už spoločenského alebo materiálneho charakteru. Pripomína nám, že si máme zachovať dôstojnosť v rámci pozemskej púte a že o chrám duše, teda telo sa musíme dôkladne starať. V symbolickej rovine ide o spojenie neba a zeme.
Záhneda je výborný kameň proti depresiám a ďalším negatívnym emóciám. Zaháňa strach a dodáva silu pri rozhodovaní. Je to uzemňujúci a ochranný kameň, pohlcujeelektrosmog, podporuje detoxikáciu, potlačuje nočné mory, zvyšuje sústredenie a pomáha pri problémoch s komunikáciou. Očisťuje myseľ pri meditácií, čistí a harmonizuje základnú prvú čakru.

Záhneda sa používa proti skľúčenosti a proti depresiám. Pomáha tiež pri infekčných chorobách. Odstraňuje nervozitu, posilňuje schopnosť koncentrácie - symbol symbiózy, pomáha dosiahnuť harmóniu, opustiť a oželieť všetko, čo nás zaťažuje.
Zmierňuje bolesti, pomáha pri infekčných ochoreniach a rakovine.
Posilňuje krvný obeh. Záhneda sa používa pri intoxikácii a onkologických ochoreniach.Pomáha lepšie vstrebávať bielkoviny a vitamíny E a B.
Harmonizuje tiež množstvo tekutín a minerálov v tele. Pomáha pri chemoterapii.
 
Temná žiara záhnedy nie je negatívna, symbolizuje Zem a Nebo, materiálno  a duchovno v dokonalej jednote. Umožňuje pocítiť lásku k sebe samému aj k druhým.Podporuje abstraktné myslenie a uvádza získané poznatky do života.
 Masáž mydielkom zo záhnedy mierni bolesti chrbta a záhnedová voda posiluje svalstvoa tukové tkanivo, čím sa zabraňuje celulitíde.
 
zahneda trom
 
Má sklon rozptýliť potlačené negatívne vzory. Mnoho záhned na trhu nie je pravých! Väčšinou sa predáva pod menom záhneda jasný kremeň, ožiarený tak, aby stmavol. Pravý kameň záhnedy je jasný a priehľadný s rôznymi stupňami tmavých tónov. Kamene sa môžu dať na priehlavky, na kolená alebo na ruky v rámci zostavy kryštálovej liečby. Ak smeruje hrot kryštálu k telu, kameň privádza do tela vyššiu energiu. Ak hroty smerujú od tela, kamene odvedú negatívnu energiu. Záhneda, ako všetky tmavé kamene a kryštály, by sa mala používať s rešpektom lebo môže podnietiť veľké množstvo sily.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52