OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

jantár

 

bernstein, amber, jantár
 
Jantár je skamenelou živicou stromov.
 
Považuje sa za kameň, bezpečnosti, dôvery a hojenia.
 
Jeho názov je odvodený zo slova iänus čo znamená - Boh počiatku. Vznikol pred 50 milónmi rokov, keď stekala z Borovice ako živica až skamenela. Takto vznikol starý známy Jantár.
 
Tento kamienok sa vyznačuje svojou ľahkosťou .
Považuje sa za kameň, bezpečnosti, dôvery a hojenia.
 
Gréci označovali Jantár za elektircký. Nemci si ho pomenovali za Bernstein, pretože sa môže ľahko vznietiť.
 
Jantár si získal niekoľko mien v rozličných krajinách: Amber, Augstein, Pobaltské zlato, Chrysoelektrum, Copal, Nemecké zlato, elektrón, Glaesaria, Glaesum, Glessum, Kahrabâ, Sacrium, Saftstein, Snečné kameň, kameň  severu alebo Succinum.
 
 
Jantár zbavuje ľudské telo negatívnej energie, ktorej je v dnešnej dobe neúrekom. Značne posilňuje psychiku ľudí so sebadeštuktívnymi sklonmi.  Upokojuje dojčatá.
Utišuje bolesť pri prerezávaní a rastu zúbkov. Aj u dospelých pomáha s  bolesťou zubov a zápalu ďasien. Zastavuje krvácanie z nosa.  Zvyšuje sebavedomie.  Podporuje flexibilitu, kreativitu a otvorenosť.
 
Je inšpirujúcim kameňom slnka, podporuje radosť zo života, a preto sa odporúča depresívnym ľuďom. Posilňuje schopnosť prekonávať úzkosť.  Privádza do nášho tela a srdca teplo a svetlo. Dodáva nám svieži a veselý vzhľad.
 
Stimuluje sebaliečivé tendencie, poskytuje rovnováhu. Pomáha so žiaľom, stratou, strachom a obavami.
 
Jantár je klasický  kameň  vynikajúci na hojenie pre kožné ochorenia, ako je ekzém, pupienky, bradavice, lupiny a lišajníky. Tiež pre hrdlo a krk, môže byť použitý rovnako dobre ako pri sennej nádche a alergií na peľ. N Najlepšie je, jantár nosiť ako prívesok, a to pokiaľ možno ešte predtým, ako  začne poletovať peľ.
 
http://www.jewelinfo4u.com/galleries/flextravel/amber_11.jpg
 
Liečivá voda z Bernstein pomáha s artritídou, dnou a reumatizmom veľmi dobre. Na jej prípravu vyumývame kameň poriadne vo vode. Necháme cez noc v poháry vody a ráno pijeme na lačný žalúdok.
 
 
Pre kožné ochorenia, alergie, zápal ústnej dutiny a hrdla oblasti, artritída, dna, epilepsiareumatizmus, podporuje imunitný systém, dobrý je  pre problémy v oblasti hlavy a čeľuste zuby, respiračnú, hormonálnu rovnováhu a solar plexus. Fyzicky, urýchľuje hojenie, pomáha regenerácii kĺbov.
 
Zvyšuje prietok ucha. Bernstein tiež zmierňuje svalové a kostné ochorenie. Zachráňue z  útokov ťažkej chrípky.
 
 
V Saudskej Arábií sa nosieva Jantár ako amulet, ktorý ochraňuje a odháňa zlých duchov. Chráni pred urieknutím.  Používal sa na pritiahnutie lásky do života toho, kto ho nosil. Používa sa na otváranie a čistenie rôznych čakier.
 
Podporuje u človeka rozhodovať sa s chladnou hlavou a u rastliniek ich rast.
 
 
Treba upozorniť na to, že Jantár sa bohužiaľ vyrába zo syntetickej živice alebo dokonca z plastu, a to nám servírujú priamo do obchodov!!!
 
Je veľmi mäkký a citlvý na kyseliny!!!
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52