OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

šungit

 

šungit
 
Šungity sú zvláštne poly minerálne uhlíkové horniny, ktoré boli pomenované podľa miesta výskytu - Ruskej dedinky Šuňga, ktorá leží na brehu Onežského jazera v Karélii, neďaleko hraníc s Fínskom.
 
Tento kameň je starý dve miliardy rokov. Šungit je na pohľad nepriesvitný čierny kameň s kovovým leskom. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou, hustotou, chemickou stabilitou, elektrickou vodivosťou a mimoriadne aktívnou sorpčnou a katalytickou schopnosťou. Nie je schopný grafitizácie, napriek tomu, že kameň má vzorec uhlíka, no s odlišnou štruktúrou.

Vynikajúce liečivé vlastnosti šungitu boli známe celé stáročia, no vďaka novým objavom vedcov, lekárov a liečiteľov sa stal šungit známym až v posledných rokoch. Jedna z mnohých legiend hovorí, že jeden z robotníkov z čias cára Petra I., ktorý v začiatkoch 18. storočia organizoval výrobu medi, trpel ťažkou chorobou. Na dne kaňonu, odkiaľ robotníci vozili kamenie do huty, bol náhodne objavený prameň, ktorého voda za niekoľko dní robotníka vyliečila. Všetkým svoj príbeh vyrozprával a táto zvesť sa dostala k samotnému cárovi a tento dal príkaz zázračnú vodu preskúmať. Výsledky výskumu predbehli všetky očakávania. Zistilo sa, že voda má skutočne veľkú liečivú silu proti chorobám srdca, pečene, chudokrvnosti, reumatizmu, vodnatieľke a mnohým ďalším neduhom vrátane tých psychických.
 
Bioenergetické, liečebné a očistné vlastnosti šungitu
 
 
šung
 
 
Pyramída zo šungitu. Jeden z efektívnych prostriedkov proti geopatogénnemu žiareniu. Je schopná zmenšiť negatívne pôsobenie okolitého prostredia a tiež odrážať a neutralizovať geopatogénne lúče. U človeka, ktorý sa nachádza blízkosti pyramídy, sa zvyšuje obranyschopnosť, zlepšuje sa jeho celkový stav, znižuje sa nervové napätie, zlepšuje sa spánok a miznú bolesti hlavy. Šungitová pyramída je schopná ochrániť byt i pracovisko od elektromagnetického žiarenia počítačov, televízorov, chladničiek atď. Okrem toho čistí šungitová pyramída šperky a mince od negatívnych informácií. Pre efektívne pôsobenie je potrebné postaviť pyramídu podľa svetových strán - strana základne musí byť na priamke sever-juh. Odporúča sa postaviť pyramídu tam, kde človek trávi väčšinu svojho času - vedľa postele, na pracovnom stole pri počítači atď. Pyramída by nemala byť príliš nízko - na zemi pri nohách, ani vysoko - nad hlavou a vo vzdialenosti maximálne 50 cm. Prítomnosť šungitovej pyramídy na pracovisku harmonizuje atmosféru, u ľudí mizne nervozita, nespokojnosť, napätie a zvyšuje sa práceschopnosť. Školákom pomáha v sústredení, nemocnému človeku pridá silu k uzdraveniu. Raz za 2-3 týždne sa odporúča pyramídu vystaviť na čerstvý vzduch a aspoň 1 hodinu ju tam nechať pre očistenie a návrat obranných vlastností. Pole pôsobnosti závisí od veľkosti pyramídky - 1-15 metrov.
 
Šungitová doštička nalepená priamo na mobilný telefón pomáha našej bioenergii čeliť vyžarovaniu mobilného telefónu. Šungitové žezlá sú určené k harmonizácii energetických prúdov mužskej a ženskej energie (jing-jang), harmonizácii energoinformačného poľa človeka, stimulácii nervovej a endokrinnej sústavy, k celkovej vitalizácii a posilneniu ľudského organizmu. Energia kameňa je inteligentná a pôsobí tam, kde to organizmus najviac potrebuje. Šungitové gule sú vhodné pre energetickú masáž dlaní a pôsobia cez akupresúrne body rúk. Cvičenie s guľou nám pomáhajú uvoľniť sa, skľudniť, normalizujú spánok, používajú sa pri meditáciách a relaxáciách. Talizmany a amulety zo šungitu pomáhajú zbaviť sa urieknutia, uhranutia, zla a choroby. Svojho nositelia chránia, posilňujú a podporujú, pretože tento kameň harmonizuje, upokojuje nadmerné emócie, dodáva našej psychike pocit rovnováhy a pokoja. Je to kameň, ktorý do seba pohlcuje všetko negatívne, škodlivé a zlé. Súčasne sústreďuje, obnovuje a zmnožuje všetko dobré a užitočné, vyžaruje pozitívnu liečivú energiu, čím odstraňuje únavu, malátnosť a zvyšuje imunitu organizmu.
Ako amulet nám môže slúžiť neopracovaný kúsok šungitu v podobe prívesku, náramku, náhrdelníka, ale aj ako soška, figúrka a iné podobné výrobky. Uisťujem vás, že opracovaný šungit je veľmi príjemný na dotyk, je hodvábne hladký a estetický, ebenovo čierny, matne lesklý.
 
Veľmi obľúbené sú aj kyvadlá zo šungitu, dokonca sa o nich hovorí, že takého kyvadlo výrazne posilňuje telepatické a jasnovidecké schopnosti, ale aj intuíciu a vnímavosť. Šungit získal obľubu u priaznivcov spojenia s mimozemskými civilizáciami ako pomôcka k nadviazaniu kontaktu. Je totiž predpoklad, že šungit je mimozemského pôvodu a preto obsahuje kozmickú energiu a silu. Týmto kameňom prúdi z vesmíru čistá, uzdravujúca, harmonická a nekonečná energia. Stačí len vysloviť prosbu o pomoc, či uzdravenie. Výsledkom pôsobenia šungitu je i napriek tomu, že leží napr. v šuplíku to, že sa nám otvoria všetky čakry, no ako prvé tie, ktoré mali deficit energie. Každý, kto ho má v byte, či pri sebe, podstupuje trvalú harmonizáciu, kameň pôsobí aj cez steny, s ostatnými kameňmi sa neruší. Práve naopak - účinky iných kameňov sa znásobujú a nie je potrebné ich čistiť a nabíjať.
 
Ukázalo sa, že pri vzájomnom pôsobení s vodou má šungit liečebné vlastnosti.
Pretvára vodu na biologicky aktívne.
Voda s energoinformačných matricou šungitu je vodou novej generácie.
Pomáha pracovať všetkým biologickým štruktúram organizmu, bez potlačovala zdravé bunky.
Fullerén je najvýkonnejší a dlho pôsobiacim antioxidant.

Šungitová voda pôsobí na organizmus plánovite.
Tlmí bolesti a má protizápalové účinky.
Má baktericídne vlastnosti, trvanlivý antihistamínové účinok.
Šungitová voda vďaka svojim liečivým účinkom pomáha liečiť najrôznejšie zápalové ochorenia, alergické, vírusové, kožné, kĺbové ťažkosti, choroby látkovej výmeny, a to týmito spôsobmi:

- Pitím - gastritídu, kolitídu, prechladnutie (chrípku, bronchitídu), žlčníkové a obličkové kamene, cukrovku, artritídu.
Pomáha obnoviť imunitný a energetický stav pri syndróme chronickej únavy.
Je dokázané, že fullerény bráni vzniku a rozvoju arteriosklerózy.
Nemenej zaujímavým faktom je, že šungitová voda odstraňuje kocovina.

- Obklady - vredy, zle hojace sa rany, preležaniny, furunkuly, lupienku, atopický exem.
Skvele zmierňuje bolesť pri popáleninách!

Táto voda má omladzujúce účinky.
Každodennom umývaním sa zvyšuje elasticita a tonus pleti, miznú drobné vrásky, šúpanie pokožky, opuchy.
Šungitové fullerény urýchľujú regeneráciu tkanív.
Veľmi užitočné je omývanie vodou pri uhrech.
Šungit takto obnovuje mladosť a krásu pleti.
 
ŠUNGIT

Oplachovanie vlasov vodou spevňuje ich korienky, zamedzuje plešatění a vypadávanie vlasov a dodáva im lesk a hebkosť.
Šungit je univerzálny sorbent.
Nič sa nevyrovná schopnosti šungitu čistiť vodu od škodlivých prímesí.
Na svojom povrchu absorbuje 95% nečistôt, odstraňuje zakalenie a dodáva vode pramenitú chuť.
Šungit odstraňuje z vody ťažké kovy, koloidný železo z vodovodného potrubia, nitráty a dusičnany, pesticídy, dioxíny, fenoly, zlúčeniny chlóru, ropné produkty, rádionuklidmi, vajíčka helmintoz, vírusy a baktérie.
Súčasne dodáva organizmu prospešné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé.
Šungitovou vodu je možné používať na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri angínach, paradentóze a nádche.
 
Veľmi zdravé sú i šungitové kúpele. Voda vo vani by mala mať teplotu 36 - 38 stupňov a ponoríme do nej valček so šungitovým štrkom (asi 300 gramov). Kúpeľ má trvať 10- 15 minút a nie častejšie ako každý druhý deň. Kúpeľ skľudňuje, odstraňuje stres a normalizuje spánok. Po prvých kúpeľoch si všimneme dobre hojace sa drobné trhlinky a ranky a po pravidelných procedúrach sa urovnávajú vážnejšie problémy - hoja sa pooperačné jazvy, miznú ekzémy a plesne. Šungit raz za mesiac ponoríme na 2 - 3 hodiny do soľného roztoku a potom dôkladne umyť pod tečúcou vodou. 

Ak pridáte šungit do akvária, určite prospeje rybičkám, budú menej náchylné k rôznym chorobám a nech vás neprekvapuje, že voda ostane čistá omnoho dlhšie ako bez pôsobenia šungitu. Ak dáte na dno kvetináčov kúsok šungitového štrku, kvetinky sa vám určite odvďačia svojou krásou a šungit pridaný do vázy predlžuje životnosť rezaných kvetín. Na tieto účely stačí šungit, ktorý sme predtým dlhodobo používali napr. do kúpeľa, či nabíjanie vody.
Chcete vedieť ktorý kameň prinesie lásku a  zrýchly učenie, alebo pridá vam energiu?

- Naučte sa rozoznať bylinky , pomáhajú pri reume,rakovine,zlomeninách liečia ekzémy,chrípku a iné kliknite sem 

aktualizované: 28.12.2016 13:31:52